logo kapely SKARLET rock

Založení kapely

  • 1993
  • Rusava

Kontakty pro pořadatele

  • Jan Uruba
  • Tel: 776 061 435
fotka kapely SKARLET rock

Milí přátelé rockové muziky, dovolte pár slov o našem seskupení. Možná se některým z vás zdá název kapely povědomý, a tak musíme říct, že oprávněně. Kapela Skarlet totiž vznikla v roce 1993 a vlastně se dá říct, že v hlavách zúčastněných ještě o rok dříve…v hospůdce u pivečka :-D I když téměř nikdo neuměl hrát na žádný hudební nástroj, tak to nebylo považováno za vůbec žádný problém…jak by taky ano, v hlavách 18ti letých „rockerů“. Tak jsme se přece jen do toho pustili….a většina z nás je „postižená“ muzikou na celý život! V kapele se za těch mnoho let vystřídalo několik muzikantů a do dnešní doby v ní zůstali i dva zakládající členové Honza Uruba a Tomáš Mozola. Sluší se připomenout i zbylé zakládající členy, kterými byli Martin Matela, Petr Červenka a na pozici zpěváka tehdy 17ti letý Libor Chuděj. Nelze opomenout i nehrající legendu Marka Žižlavského a Tomáše Bílka, který mučil své ušní bubínky našimi výtvory coby zvukař. Nebudeme zde sáhodlouze rozepisovat kdy, kdo a jak dlouho zde působil, ale pokud nám paměť dobře slouží, tak se v kapele objevili: Pavel Šrom, Petr Tureček a Zdeněk Hradil – jako zpěváci, Mira Koler a Marek Migo na kytaru, Roman Vaculík a Petr Masařík na klávesy. Asi po tříleté etapě hledání a zkoušení se krystalizovala sestava v téhle podobě :

Zdeněk Hradil- zpěv a doprovodná kytara
Martin Matela - sólová kytara
Tomáš Mozola – basová kytara
Jan Uruba – bicí

V této podobě (občas s klávesami, občas bez) vydržela kapela hrát na kroměřížsko – zlínském regionu až do roku 2002, kdy, jak už to někdy bývá, zvítězily rodinné povinnosti některých členů a kapela se rozhodla své účinkování na bigbítových podiích přerušit. A tak se vlastně dostáváme do dnešní doby, kdy opět slovo dalo slovo, tak proč si neudělat hudební radost s lidma, se kterýma si rozumíme báječně hudebně i lidsky!! A tak přišla doba, kdy se před vás opět odvažujeme předstoupit. Samozřejmě o několik (vlastně o dost!) let starší, ale věříme, že i zkušenější, protože všichni členové současného Skarletu obrušovali ostruhy na různých podiích v různých seskupeních. Přestože se nepovedlo oprášit celou zakládající sestavu, tak hrajeme se stejnou radostí a zapálením jako tenkrát. A jak tedy současná sestava vypadá?

Zpěv – Zdeněk “Hrášek“ Hradil
Bicí – Honza “Chelsea“ Uruba
Basa – Tomáš “Tom“ Mozola
Kytara – Marek “Plazma“ Jančík
Kytara – Karel Macháček
Klávesy – Pavel “Žákajda“ Žákovský

A pevně věříme, že k nám přibudete i vy…..spousta bigbítových fanoušků, kterékoliv ročníku narození!! Bigbítu zdar…. A těšíme se na vás!! Váš SKARLET

Přihlašte se k odběru novinek