Zone představují svůj debut World Is Vain

Česko-polská formace ZONE po dvou letech existence představuje debutové album World Is Vain. Deska vychází již tuto sobotu 1. října u polského labelu Hellshop.eu a příznivci drsného thrash metalu na ní najdou celkem osm ostře nabitých projektilů, včetně již dříve uvedeného singlu a videoklipu My Closest Enemy.

Původně studiový projekt bubeníka Tomáše 'DiGaZe' Pletnického vznikl v roce 2014, aby přizvaní hudebníci z Karviné a okolí pomohli zrealizovat do hudební podoby nápady jinak majitele dnes již zavedeného stejnojmenného studia DiGaZ. Nově vzniklé songy skupina zároveň představila loni na 'jednorázovém' turné v Česku, Polsku a Velké Británii. Po výborných ohlasech na živou prezentaci vlastní tvorby se ze Zone stala nakonec regulérní skupina, jejíž aktuální počínání vrcholí právě vydáním debutového alba World Is Vain.

Kromě bubeníka 'DiGaZe' zde dále najdeme zpívajícího baskytaristu a frontmana Sebastiana Bartka (Cortege, ex-Uziel) či výborného sólového kytaristu Lumíra Krömera (Demiurg). Čtvrtým a nejnovějším členem je kytarista Martin Petráš, který nahradil původního kytaristu Azazela známého z blackmetalové smečky Silva Nigra. Všichni současní členové se ve svých aktuálních či bývalých seskupeních věnují rozličným metalovým stylům a pro samotný debut je to rozhodně přínosem. Ve všech osmi 'zářezech' tak nenajdeme jen ryzí thrashmetalové postupy, ale i prvky deathu, doomu či klasického heavy metalu, a to jak v poklidnějším hloubavém tempu, tak i v pěkně brutálně rychlých momentech. Nezřídka se z tohoto metalového pekla donese k posluchačovu uchu i příjemná melodická linka.

Na aktuálním počinu se podílelo i několik hostů. Kromě již zmiňovaného Azazela, který zde zanechal svou skladatelskou stopu v pomalé When The Light Fades Away, zde zaslechneme například hlas frontmana britských Mordrake Jamese Mardona ve skladbách World Is Vain a Everything Has Its End. Text ke skladbě The False Belief pak pochází z pera Carpatha z momentálně stagnující old school thrashmetalové kapely Oldblood.

Tracklist World Is Vain:
1. Dependence
2. World Is Vain
3. Twenty Fifteen
4. Dead Nation
5. Everything Has Its End
6. The False Belief
7. When The Light Fades Away
8. My Closest Enemy

Související odkazy:
Facebook – www.facebook.com/zone.metalband
Bandzone – www.bandzone.cz/zonemetalband
Videoklip My Closest Enemywww.youtube.com/watch?v=gS0P4Ya-v80


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek