Tak se nám rok s rokem sešel a já se přesně na den po roce vydala podívat na lidové folk-pop-rockové duo SolDep.

Blížila se osmá hodina večerní, tak jsme s mým kolegou a přítelem od Bigbítů v jedné osobě nastartovali Máňu a rozjeli se vstříc novým hudebním zážitkům s touto skupinou.

Vystoupení tohoto dua, původně z Vacenovic, se tentokrát konalo na staré Budvarce v Hodoníně.

Cestu jsme nehledali dlouho, bo tady to moc dobře znám. Zde jsem trávila svá studentská léta, kdy se mě učitelé hodonínské ekonomky marně snažili nahnat do vyučování..noo já jsem častokrát raději užívala svůj mladý čas tady..na Budvarce.. Dnes už vím, že to nebyl čas promarněný, bo z učení nevím nic, ale z Budvarky mám nádherné vzpomínky, kdy jsme tam my, banda studentíčků pařívali na kytary, popíjeli zrzavou krásku a krátili si svůj čas jak se říká „za školou“.

Když jsme přišli, Budvarka byla nacpaná lidma k prasknutí. Někteří si přišli jen na pivíčko a vůbec nečekali, že jim večer tak hezky zpříjemní dva hoši s kytarami, no někteří sem šli cíleně, poslechnout si pár prosáklých songů, zazpívat si a zapařit. V první řadě posluchačů zde seděli taky hoši ze staré známé kepely Herold.

My sem šli samozřejmě cíleně na muziku a já už se nemohla dočkat, co nového si duo SolDep po roce pro své skalní fanoušky, kterým já bezesporu jsem, přichystalo.

Abych Vám kapelu představila. Je to skutečně duo, Pavel Charvát - Čiky hraje krásně a procítěně na akustickou kytaru a Radek Bábík - Mullen ho bravurně doprovází a sóla vybrnkává na kytaru elektrickou. Hrají skladby nejrůznějších žánrů, od muziky lidové, co si rádi zabékáme u cimbálu, přes staré popové hitovky až po rockové a metalové pecky.

Ihned po příchodu kapela spustila mou nejmilejší písničku ze všech – Zimní královnu od skupiny Arakain..nooo a já se samozřejmě neudržela a „dala“ jsem si to s nima.

Vystoupení nebyla jen exhibice dvou muzikantů, kdo přišel, mohl si zazpívat. K tomu jsem se během večera odvážila jen já. Ne že bych to nějak uměla, ale byla to akce spontánní a Zimní královna, taková moje srdcovka..no to nešlo, prostě jsem se přidat musela. Dále zde měli hoši i rytmickou sekci. Dobrovolníci kapelu doprovázeli na krásná modrá vejce a můj kolega na tamburínu. Všichni hoši to nakonec tak dobře rozproudili, že publikum zpívalo s nima. Pívo teklo proudem..no já jsem ten večer byla zodpovědná, řídila jsem Máňu, tak co pít? Zůstala mi jen ta jemně perlivá voda, ale nevadí, bavila jsem se báječně.

Čas rychle při takové zábavě letěl a najednou byla jedna hodina ráno. No my starší lidi a vyznavači papučové kulthúry jsme už touto dobou zvyklí být v pelechu. Přišel čas odchodu. S klukama ze SolDepu jsme se rozloučili a vydali se vztříc našemu pelíšku.

Lidově-pop-rockové duo SolDep hráli výborně. Nebylo to jen o tom, že lidi poslouchali, nebo tančili. Všichni si mohli zajamovat, zazpívat, dokonale si jejich vystoupení užít až do morku kostí a dle své chuti. Kluci tu byli zkrátka pro nás naplno.

Domů jsme jeli ukojení a nabití perfektním hudebním zážitkem plným energie a hlavně vize, že i takové malé hospodské vystoupení k něčemu je. I dva hoši z dua SolDep dokážou lidičky nabít natolik, aby zde dokázali zapomenout na tíhu všedních dnů, na chvilku „vypnout“ a užít si suprový spontánní kulturní zážitek.

Přeju Vám, hoši, ať Vám to furt skvěle hraje, jste v tom co děláte vážně skvělí a už teď se těším, až se, ikdyž třeba zase za rok, dojdu na Vás podívat a s vaší muzikou na chvíli zapomenout..

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 14×, průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek