Konva - Kelwin 1985-1992

Rostislav Rozsypal (Bošovice) – bicí, kapelník
Dan Dvorník (Újezd u Brna) – kytara, vokály
Vladan Valík (Újezd u Brna) – baskytara, vokály
Jiří Kulich (Újezd u Brna) – kytara, vokály
Bruno Magda (Křenovice) – kytara
Jiří Pospíšil (Bošovice) – klávesy
Jarmil Krejčí (Hostěrádky Rešov) – zpěv
Vojtěch Máša (Újezd u Brna) – zpěv

Začátek seskupení se datuje v roce 1985. Jejími zakladateli jsou Rosťa, Dan a Vladan. Název skupiny „Konva“ odvodili ze svých přezdívek Kotas, Nanuk a Valmen. Hudebně se zaměřili na vlastní tvorbu tzv. vesnického „melody metalu“, ale aby mohli veřejně vystupovat, museli jako všichni ostatní hrát i české „cover“ verze, např. od Skupiny Olympic. Místní Národní výbor v Bošovicích si v rámci kulturní osvěty vzal mladíky pod své křídla a proto Konva mohla zkoušet v obecním kulturním domě a používat aparaturu místní dechovky.

Časem se bigbeatová sestava rozrostla o klávesy, zpěváky i kytaristy, protože obsazení se střídalo podle postupného odchodu na vojenskou základní službu.

V roce 1990 po návratu Dana Dvorníka z vojny se název „big bandu“ změnil na „Kelwin“ a na koncertech hráli už jen autorské písně, kterých se za celé období 1985 – 1992 složilo přes čtyřicet.

Mezi nejznámější hity patřily Dělníci, Párek v housce, Vrak, Cigarety, Jak na to, Ten starej pardál… O jejich popularitě vypovídá i to, že je do svého repertoáru zařadily i jiné kapely z blízkého okolí např. písničku Na rock máme nárok skupina Linea Pura z Křenovic, nebo Nalej Nalej Divná Zóna ze Žatčan.

V posledním roce svého působení na československých pódiích Kelwin absolvoval víc než 44 koncertů a to několik společných se skupinou Kabát, Alkehol. Také bodoval v celostátní rozhlasové soutěži Rockmapa. Ale jak už to tak v „rock and rollu“ chodí, sex, drogy, alkehol, automaty a ponorková nemoc rozklížily slibně rozjetou kariéru tohoto metal bandu.

Kelwin 2012 (Comeback)

Rostislav Kotas Rozsypal (Dambořice) – bicí,kapelník
Bruno Magda (Křenovice) – kytara
Pavel Hanák (Dambořice) – kytara, vokály
Petr Lopatka Vincour (Brno) – kytara
Martin Štěrba (Křenovice) – baskytara, vokály
Michal Heřman Darmovzal (Bošovice) zpěv
Vojtěch Máša (Brno) – zpěv

Impulzem pro znovuobrození kapely byly kapelníkovy kulatiny, kde se měli sejít všichni bývalí členové a znovu společně vystoupit na pódiu. Rosťa zajistil v Dambořicích zkušebnu, oprášil šroťák, rachoťák a staré dobré vály a začalo se zkoušet.

Nakonec se z různých důvodů objevili jen tři původní, originální staří pardáli a tak přišli na výpomoc dva dvacetiletí punk metaloví mladíci, kteří svým příchodem vylepšili věkový průměr. Tato sestava zůstala i nadále spolu a po třetím úspěšném koncertu Kelwin posílil o dva rockery ze skupiny la Bande.

V současnosti hraje kapela po celé ČR např. na Motorkářských srazech, festivalech, letních nocí atd. Kapela také začíná skládat nové vlastní songy např. Žrádýlko, Byla jsi třetí. Mají za sebou přes 50 koncertů a postavili novou zkušebnu v Dambořicích. I přes časovou vytíženost pečlivě trénují.

https://www.facebook.com/kelwin873/?fref=ts
http://www.kelwinband.cz/


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek