Čuste Bigbíťáci..!!

Konečně mám chviličku napsat Vám pár řádků o prvním ročníku našeho mikro-festivalu Skoro Fest , který se konal 18.6. ve Skoronicích.. Pro přehršle povinností, zájmů a práce to bohužel dřív nešlo.

Již vloni v létě náš spolek BIG-MOR oslovili skoroničtí rodáci, že by rádi uspořádali vzpomínkový večer na velkého rockového fandu Rosťu Němce – Kostěje. Začali jsme tedy přemýšlet jak celou akci uspořádat, které kapele sezvat. Název byl jasný hned, protože se akce konala ve Skoronicích, tak nezní nic líp než Skoro Fest.

Z přehršle možných kapel jsme nakonec oslovili metalovou skupinu z Hodonína Separator, punk-metalové Kelwiny, hardrockový Elbereth a pop-rockový Street69. A jako pomyslnou perlu nakonec jsme si nechali kapelu kosteleckou, která zde měla svou uplně první premiéru – Bigbity Rock.

Pořadatel celé akce Maca si plakátoval svůj konec krajiny, já jsem tentokrát byla motorizovaná, tak jsem si svědomitě a pohodlně olepila svou domovinu.

Přišla naše dlouho očekávaná sobota a akce konečně vypukla. V 7 večer vše započlo rockotékou, které tam šéfoval už nám všem známý DJ Karel Souček.

V 8 večer nám začla hrát kapela Separator. Rozjeli to krásně metalově, jen ještě nám slunce za kopce nezapadlo a lidi byli ostýchaví pařit. Pár odvážných děvčic se ovšem našlo.

Po Separatorech to pěkně drsně rozjela kapela Kelwin. Opět pár odvážlivců skočilo na parket vytřepat hára.

Poté měla hrát kapela Elbereth, jenže pro nečekané zdravotní komplikace jednoho člena jsme jejich vystoupení bohužel museli zrušit.

Nic naplat, další na řadu přišla skupina Street69. Ač tato kapela v našich končinách nehrává a lidi netušili do čeho jdou, parket se krásně zaplnil. Kapela je profláklá spíše na severu naší čarukrásné Moravy, hrají po celé naší republice, jejich vystoupení však lidi zaujalo a bavili se skvěle.

No a nakonec vystoupila úplná novinka, bigbítová skupina Bigbity Rock. Kapela, která se "dala dohromady" teprve před necelými dvěma měsíci. Rozjeli to naplno od prvních tónů, parket byl opět plný. Zahráli známé rockové pecky, lidi si krásně vystoupení užili.

Přišla třetí hodina noční a byl čas celý ten ancábl sbalit a prchat domů.

Celkový dojem z festivalu je pozitivní, myslím, že ač jsme akci pořádali poprvé, tak se docela vydařila. Lidi si užili vícero hudebních žánrů, něco jsme popili, kdo chtěl se vypařil, vyblbl. Určitě jsme krásně uctili Kostějovu památku.

Děkuji všem pořadatelům za tuto krásnou a hlavně srdcovou akci, kapelám na skvělou zábavu, DJ Karlu Součkovi, holkám do bufetu, snad si z toho nalévání nevykloubily ruce :D a především Vám, milí fanoušci, bez Vás by to nešlo..!!

No a na další akci se těšíme 6.8. v Kostelci, kdy vypukne, nám všem již dobře známý, Bigbity Fest..!!

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek