Čuste, Bigbíťáci..!!

Konečně jsem se na chvilku zastavila a můžu Vám sepsat zpravodajství z pro mě dalekého Severu, z Goralie.

Do Goralie mě pozval a celou dobu mým průvodcem čarukrásnými zážitky a nádhernou krajinou byl kytarista kapely S.T.S. Víťa Niedoba.

V pátek, 19.8. odpoledne jsem se vlakem vydala na svou pouť.. Do Návsí jsem dorazila něco kolem deváté hodiny večerní. Na nádraží už na mě Víťa čekal. Po předlouhé a nekonečné jízdě vlakem byla žízeň jak cyp, tak jsme samozřejmě zaparkovali hned vedle nádraží v hospě, kde jsme svlažili svá hrdla výborným Radegastem a nabrali sílu na cestu do Jablunkova.

Hodina byla značně pokročilá, cesta dlouhá. Ubytovaná jsem byla v čarukrásné chatce u rybníčka čistého jako křišťál. U hladiny se proháněli kapři, kvákaly tu žaby, sem tam aj nějaká slépka proběhla kolem. Za chatkou kouzelný lesík jako z pohádky o Mrazíkovi. Hned u vchodu do lesa nás vítala malebná a velice důležitá věc pro každého jedince..roztomilá kadibudka s nepostradatelným vyřezaným srdcem.

Do noci jsme hráli na kytaru a békali slavné metalové songy u lahve pálenky..no taková ta romantika na chatě, však to bezesporu znáte..

Sobotní ráno bylo kapičku složitější. Ještě rozlámaná z dlouhé cesty, po babůzňání do noci u kytary a láhve pálenky jsem se musela dat kapičku dohromady. No ale tak složité to nebylo, bo zbylo něco málo rumíku v láhvi.. Člověku hned bylo líp. Celá sobota byla ve znamení příprav na večerní koncerty a odpočinku.

Nadešel čas odpolední, tak jsme vyrazili s kapelovým řidičem Vaškem a jeho vozem na koncert do Čestkého Těšína. Hoši z S.T.S. jsou převelice veselá kopa. Cestou jsme vtipkovali, nálada byla super, zabékali jsme si i naše moravské lidovky.

V Těšíně už na kluky čekalo připravené podium. Konaly se tu pivní slavnosti. Za líbivých tónů skupiny S.T.S. jsem ochutnala několik druhů výborných místních piv a taky mou milovanou značku..Radegasta.

Po skupině S.T.S. přišla na scénu metalová kapela z Havířova – Solar System. Kluci to naprosto parádně rozpálili. Pozvedali spoustu pařmenů z laviček. I já se neudržela a vytřepala si svoje háro. Ve skupině Solar System bubnuje bubeník z S.T.S. Luboš Konderla. Rovněž tu v dohledné době obsadí funkci dalšího kytaristy Víťa Niedoba.

Soláři odehráli svou šou a my s kapelou S.T.S. se vydali vstříc dalšímu velmi dobrodružnému vystoupení do Hrádku. Zde se konaly slavnosti rytíře Belka.

Jelikož jsem chtěla být za dámu na úrovni, tak jsem samozřejmě obula mé profláklé jehly..no a když jsem viděla ten terén v Hrádku.., bylo mi jasné, že to fakt dobrý nápad nebyl. Skalnatý terén, prudký kopec dolů a uplně dole v tom údolí podium, které stálo na vodě. Tančilo se ve vodě, která sice sahala jen po kotníky..ale pro moje kotníky v jehlách..to byla skoro smrt :D Než jsme vůbec nanosili dolů do toho pekelného chřtánu nástroje, byly mé botky nenávratně zničené. V hlavě mi lítaly obrázky, jak mému průvodci Víťovi podříznu hrdlo, za to, že mě nevaroval. Mým teniskám, které jsem též v Goralii měla do zálohy, bylo tou dobou v báglu u postele asik převelice fajn.. :D

No každopádně jsem děvčica, co sa odradit nedá, náladu jsem si napravila dobrým škopíkem pivíčka. S.T.S. to tu rozjeli opět bravurně. Areál byl napchaný k prasknutí. Lidi tančili, nikomu nevadilo, že se zmáchá ve vodě. Nálada byla jásavá a mě přešla mrzutost nad zničenýma jehlama. Docela zajímavé bylo, jak někteří muzikanti nad vodou balancovali. Někteří málem v té vodě skončili. Též jsem na koncertech poznala spousty zajímavých lidí. Všechen ten humbuk, přes moje umrlé lodičky, měl pro mě hodně velký přínos.

Nad ránem jsme se po skvělé after-párty vraceli domů. Zážitky jsem si odnesla barvité a jen skvělé, přestože materiálně jsem utrpěla, duše dostala potravu kvalitní a to se cenní.

Neděle byla ve znamení spánku a odpočinku po kvalitně propařené sobotě. No a pak už tu bylo pondělí a můj čas vrátit se k nám na krásný slunný Jih.

Se slzou lehké sentimentality pod víčky jsem se rozloučila se svým průvodcem Víťou a krásnou obcí Jablunkov, kterou obklopuje krajina hornatá. Ač se může zdát nehostinná, je to krajina velmi milých a přívětivých lidí, krajina krásná, blahodárně na moji duši působící.

Nasedám do vlaku, naposled se otočím za nádherným obzorem, zamávám svému milému průvodci. Už ten moment vím, že kromě mých jehel v popelnici, tu nechávám kousek světla z mého srdce..jenže..kousek světla odsud si na oplátku v srdci odvážím na Jih s sebou.

Sbohem Goralie, bylo tu čarukrásně, bude mi teskno..

https://www.facebook.com/STS-129642887109506/?fref=ts
http://www.sts.net.tvtrinec.cz/
https://www.facebook.com/Solar-System-Band-142554642458138/…
http://bandzone.cz/solarsystem1

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 11×, průměrné hodnocení: 9.82 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek