Jak současní, tak i bývalý hudebníci kapely Generace se rozhodli oživit písničky jedné z nejúspěšnějších etap této tancovačkové legendy. A tak songy začátku devadesátých let zařazuje do repertoáru kromě zmiňovaných Generací i V.S.P. Band. Jeho kapelníkem, zpěvákem a baskytaristou je totiž Pavel Šilhavík, dlouholetý pilíř Géček. "Chci si zavzpomínat na tu dobu," tvrdí hudebník z Mistřic a dodává: "V Géčkách na mne nezbylo místo, tak se musím přizpůsobit."
Stejně jako oživit tolik žádané písničky se Šilhavík rozhodl, hrát je na štacích, kde je po nich léta stále hlad. Proto se na plakátech rockové trojky V.S.P. Bandu začnou objevovat obce kyjovského a hodonínského regionu se staronovým programem Vzpomínky na Generace 90.
Kapela nacvičila patnáct skladeb, které Šilhavík léta zpíval s Generacemi - Prodavač nápadů, Soused, Bydlím v čísle 17, Bosá noha nebo Nevada... "Jedná se o písničky, které si naši fanoušci přejí," říká bubeník Vlastimil Němeček. Ten se před dvaceti lety s Šilhavíkem seznámil právě v kapele Generace a dnes spolu hrají ve V.S.P. Bandu. "Dříve jsme neventylovali, že jsme z Generací, dnes se tomu nebrání," vysvětluje bubeník.Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek