Když už jsem se naskytla na vystoupení této kapely, nedalo mi to a kluky jsem trošku vyzpovídala:

-Hoši, kdy jste celý ten mumrajk dali do kupy?
No tak vznikli jsme v krásném roce 2000.

-Proč jste revival zrovna Kabátům?
Tak Kabát jsou nejúspěšnější česká kapela. Lidi to znají a zvedá je to ze židlí, tak proto. Taky skupinu Kabát si každý pořadatel nemůže dovolit pozvat, proto jsme tu my, aby lidi o tyto hity ochuzení nebyli.

-Povězte něco víc o Vaší kapele
No, nejvíce střídaný post je bubeník. Pár se jich tu již prostřídalo a nyní nám bubnuje zakládající člen kapely Milan Dostalík. Zkrátka, ti nejlepší holubi se vracejí..

-Chystáte nějaké CD?
No jako revival CD pozbývá smyslu, ale máme nahrané CD pro propagaci, které jsme nahráli asi před rokem a půl. Najdete na něm ty nejlepší pecky od Kabátů. CD jsme nahráli u Ivoše Ledabyla.

-Jelikož jsem sběratelem zajímavých historek, povězte mi nějakou pikantnost z vystoupení
Když jsme dohrávali koncert v Hlúžkovicích, měli jsme mikrofony ověšené dámskými kalhotkami..údajně ty gaťky byly použité..

-Jaký používáte aparát?
Tak na kytary hlava Marshall, kytara Fender, basa hlava Ampeg, nástroj Ibanez, bicí Mapex a mikrofony samozřejmě značky Shure.
Dále dodám, že kapela Tabák je velkým sběratelem kytar. Takže při jejich vystoupení můžete čekat exhibici nejrůznějších značek..od staré české Jolany po Gibson.

-Kapelové motto?
..Noo..každý máme to svoje, nemáme vyloženě kapelové, takže tu vládne nesmrtelné motto francouzských rytířů.. „ať zhynu, jestli ustoupím“,na to dále navazuje motto „je to v cajku, bejci.“.., dále pak neopomenem heslo bubeníka „ať to šlape“ a krásně to naše kapelové motto o více frázích dokončuje Radek: „Hlavně se z toho neposrat“.. No..já sama za sebe říkám..“když už se posereš, tak si utři zadek a jdi dál“.

Jinak hoši z Tabáku otevřeli mou další osobní stránku, o které jsem prozatím netušila..prý jsem grafomanka..co toto slovo znamená si najděte ve Wikipedii.

Bylo mi velikou ctí poznat kluky z Tabáku, protože jsou to milí lidi, prostě srdcaři, tak jako většina z nás, co se tu stará o ten náš moravský bigbít..

http://www.tabak-revival.cz/


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 9.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek