Čuste, Bigbíťáci..!!

Minulý víkend jsem byla okuknout krásy naší milované Moravy v Goralii. Konkrétně jsem si pobyla v Janblunkově, Českém Těšíně a Hrádku..tu měli podium na řece, docela nebezpečná čarukrása..hlavně pro účinkující :D

Ludé tu na mě byli moc milí, krajina nádherná, zkrátka mi tu bylo čarukrásně. Dneska jsem se konečně stihla na chvílu zastavit, proto pro Vás chystám zpravodajství z pro mě dalekého, přesto milovaného severu. No, jenže to bude článek obsáhlý a hodina už je pro mě, jako pro hoknu pravidelně navštěvující osobu, pokročilá, proto Vám pro začátek přispěju rozhovorem.

Při výborném pondělním obědě jsem vyzpovídala kytaristu skupiny S. T. S. – Víťu Niedobu.

1 – Kdy kapela S. T. S. vznikla?
Naše kapela se dala dohromady přesně před deseti lety. 16.11. pořádáme koncert k tomuto jubileu v Nýdku. Hraje tam více kapel, například Kapriola, či Iron Maiden revival.

2 – proč zrovna název S. T. S.?
S. T. S. je označení kosmického korábu v NASA . Když odstartuje do vesmíru, nikdy nikdo neví, kdy a kam se vrátí. Tak nějak je to i s námi, když vyjedem hrát, nikdy nikdo neví, kdy se vrátíme a jak dopadnem.. Nikdy nevíme, jestli se vrátíme následující den, bo za tři dny, netušíme, jak dopadnem, takže my jsme takoví S. T. S.

3 – Máte nějaké CD?
V roce 2010 jsme vydali CD „Chlapi z Goralie“ a v roce 2012 „A tak si tu žijeme“. Natočili jsme 4 videoklipy. Nové CD prozatím nechystáme. Po posledním videoklipu Aston Villa, jsme se dali hlavně na hraní po festivalech, na CD zatím není času. Ještě dodám, že Aston Villa je skutečná žijící osoba a písnička mu sedí jak prdel na hrnec. No naše písničky jsou vlastně všechny skládané z našich zážitků a životních zkušeností.

4 – Pověz mi nějaký pikantní zážitek z vystoupení..
Tak ono to ani tak není z vystoupení, spíš až po tom vystoupení. Jednoho dne jsme já a náš bubeník Luboš dostali chuť se ztratit ze světa. Tři dny jsme byli nedohledatelní, nebrali jsme telefony, rodina a přátelé po nás nechali vyhlásit pátrání policií. Nemohli nás najít, no po třech dnech mi pomalu vyrazili dveře od bytu a bylo po párty.. :D
Ještě mám jeden docela hodně zajímavý zážitek s Lubošem, to když jsme se vraceli nad ránem z vystoupení, jenže..je to nepublikovatelné..zkrátka jedna maminka s chlapečkem si nás též spletla s maminkou a chlapečkem, no situaci tu radějc rozepisovat nebudu.. :D :D

5 – Máte nějaké kapelové motto?
Tak asi „Dobře zahrát a v cajku se dostavit domů“
No a moje osobní motto je: „Pro hlupáka každý hloupý“ no a též.. „Nežli babská zrada, lepší teplá prdel kamaráda..“

Děkuji Víťovi za vyčerpávající rozhovor a veškerou péči a přívětivost, se kterou se mi v Goralii věnoval. Bylo mi tu čarukrásně, určitě někdy dorazím zas.

https://www.facebook.com/STS-129642887109506/?fref=ts
http://www.sts.net.tvtrinec.cz/html/kapela.html

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek