Po třech letech ohlásila poprocková kapela Reflexy vydání svého již jedenáctého alba. Na tuto skutečnost upozornila novým videoklipem na romantickou baladu Proud mezi námi. Je společným singlem se zpěvačkou Alžbětou Kolečkářovou, finalistkou Československé Superstar. Autory písně jsou basista a zpěvák Ondřej Filák se zpěvákem a kytaristou Liborem Plškem.
Jedná se o první singl ze stejnojmenného alba, které vyjde už v říjnu.

Ondra Filák
Kdo přišel s nápadem duetu a o čem píseň je?
Měl jsem v šuplíku tenhle duet už delší dobu ale nebyl k němu český text. Když přišla chvíle, kdy se třídí nápady pro nové album, zařadili jsme tuhle věc a doufali, že se k ní podaří napsat něco smysluplného... Libor pak přišel s metaforou - Proud mezi námi a na základě toho vytvořil refrén. Zbytek jsem dopsal a pak zbývalo jen oslovit tu pravou zpěvačku? Text popisuje situaci, kterou asi každý z nás zažil - konec vztahu dvou lidí, jeden vždycky odchází v pohodě, protože už většinou míří do jiného vztahu. Ten druhý s tím „bojuje“  a hledá všemožné prostředky k tomu, aby to všechno taky smazal, na tohle bohužel neexistuje žádné tlačítko, jenž se dá zmáčknout a je konec. To jsou lidské city, zážitky, jenž vždycky proudí ještě dlouhou dobu.

Alžběta Kolečkářová
Když tě kluci oslovili, jaká byla tvá první reakce a jak probíhala spolupráce?
Z nabídky jsem byla nadšená, když písnička zněla v mých uších, tušila jsem úspěch. Celý text mě zaujal. Rozhodně je pozitivní, že to vyšlo, protože kluci jsou super týpci, klip se moc povedl. Už kdysi dávno byly Reflexy moje srdcovka a se známými se jejich písničky pokaždé hrály s kytarou u ohně a pivíčka. Musím říct, že mnohokrát byla snaha spolupracovat s různými kapelami, zpěvačkami, zpěváky, ale málokdy to opravdu vyjde. Je důležité to udělat, jít za tím, věřit tomu a sednout si jak hudebně, tak lidsky. To se nám povedlo a vzhledem k tomu, že nás teď čekají křty nového CD Reflexů, tak je se na co těšit!! S klukama vyjedu jako host.

Libor Plšek
Proč jste oslovili právě Alžbětu?
Do písničky jsme hledali někoho, kdo by nám tam pocitově sedl, někoho, kdo má charismatický hlas, umí zpívat, projevit ve svém výrazu emoce a zároveň není úplně moc „provařený“. Šlo nám o to, aby ta písnička působila „fresh“ a to jak svým aranžmá, tak hlasy, jenž ji zpívají. V konečném výsledku máme pocit, že se nám povedlo docílit našich představ, což je značka ideál.  

Ondra Filák
Jak probíhalo natáčení videoklipu a kdo se na něm podílel?
Za kamerou stál zkušený Pavel Vrága a střihu jsem se ujal osobně. Natáčení probíhalo v kulturním domě v Nedašově. Venku bylo pekelné horko ale naštěstí v sále bylo o něco veseleji (smích). Přestože se jedná o vážné téma, na place jsme si užili spoustu legrace. V téhle sestavě jsme točili klip na ploužák poprvé, takže to byla pro všechny obohacující zkušenost.

Alžběta Kolečkářová
Klip je dost emotivní. Do jaké míry jsi své pocity hrála? Nebo tě ten text opravdu dostal?
Text je super, výstižný a už několik lidí mi říkalo že se v něm našlo, stejně tak jako já. Samozřejmě herecké vlohy jsem v sobě nikdy nezapírala, takže práce na klipu byla soustředěná a oddaná písničce. O čem je písnička všichni víme ale jako malé poselství bych k tomu ráda řekla: Smutek nic neřeší, ale je to cesta k uvědomění a lepším zítřkům. Mějme se rádi a nedramatizujme zbytečně věci co se dějí. Přece jenom všichni jednáme nejlíp jak umíme pro sebe i pro ostatní a především většina z nás vždy dělá jen a jen to, co doopravdy chce.

Libor Plšek
Na co se kromě téhle pecky mohou fanoušci na novém albu těšit?
Album je celkově hodně stylově barevné. Zúročili jsme naše zkušenosti a nabízíme lidem Reflexy v několika hudebních podobách, jak rockové, tak popovější. Ačkoliv je naše minulost poměrně úspěšná, díváme se dopředu, chceme znít současně - nabídnout lidem něco, co jsme jim ještě nenabídli a doufáme, že je to bude bavit stejně jako nás. Na desce se kromě Alžběty objeví mezi hosty také zpěvák kapely Premier – Jarda Bobovský. Takže jak už jsem uvedl, fanoušky čeká velmi pestrá paleta hudebních poloh.
Reflexy s Alžbětou představí píseň také na živých koncertech v rámci podzimního turné v měsíci říjnu a listopadu. Na něm proběhnou křty nového alba.

Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek