Už tuto sobotu 24. srpna se na hřišti v Kelčanech uskuteční další Rocková noc. Než si ukážeme co nás vlastně tentokrát čeká, zavzpomínáme lehce na tu minulou a taky trochu pokecáme s pořadatelem. Jste připraveni? Tak začínáme!

Zatím poslední Rocková noc proběhla letos 15. června. Byl to jeden z těch parných slunečných dnů, člověk by řekl ideální pro venkovní zábavu, koncert nebo festival. Začátek byl na plakátu psaný v 18:00 a skutečně, už v tuto hodinu začínali na kelčanské hřiště přicházet první návštěvníci. O několik chvil později zahájila tento festival první kapela Anomie z nedalekých Milotic. Je to kapela, která už koncertuje poměrně dlouho a to nejen v ČR. Kluci mají za sebou např. šňůru po Austrálii nebo Taiwanu. Pódium bylo pod plechovou střechou od sluníčka řádně rozpálené, což část kapely donutilo odehrát svůj set "nahoře bez".  Po koncertě byli kluci tak vyprahlí, že zamířili rovnou k výčepu. Následovalo vystoupení kapely BULVAAR, která je na scéně nováčkem, její členové však nikoliv. Zajímavostí je, že každý z členů Bulvaaru se v minulosti alespoň 1x objevil na pódiu s kapelou Bigbity Rock. Někteří jsou v ní doteď. Kapela zde předvedla svou energickou rockovou show vůbec poprvé. Zatímco kluci z Bulvaar po svém setu odcházeli z pódia, bubeník Filip tam zůstal. Čekalo ho totiž ještě jedno vystoupení a to s metalovou kapelou ATAK ze Sobůlek. Během jejich tvrdého nářezu už se areál hřiště řádně zaplnil a všichni nedočkavě vyhlíželi hlavní hvězdu festivalu, kterou byl bezesporu legendární kytarista a zpěvák Miloš Dodo Doležal. Dodo do nás nasypal ty největší pecky Vitacitu a také několik novějších věcí ze svých sólových alb. Závěr programu patřil zábavové kapele Bigbity Rock z Kostelce. Ta během svého neúnavného, téměr tříhodinového vystoupení bez jediné pauzy, zahrála snad všechny známé pecky.

Počasí vyšlo krásně, účinkující předvedli skvělé výkony, zásoby se snědly/vypily a co je nejdůležitější - lidi se bavili. A právě teď, před další Rockovou nocí, přinášíme exkluzivní rozhovor s pořadatelem:


Ahoj Pipíňo! Kdy jsi vlastně začal s pořádáním akcí?

Zdar, nějak dávno to není. Začal jsem vlastně až jsem měl hospodu. První v hospodě byla Josefská zábava s VSP band, bylo to v březnu 2016. Hned ten rok v létě venku taky VSP band. Pak v roce 2017 první fesťáček - Merlot, Atak a NaBeat. Bylo to 2.9. a byla fakt zima. Došlo 180 lidí.


Všechny akce pořádáš v Kelčanech. Podporuje tě nějak obec, nebo nějaké místní spolky? Nebo je to všechno jen na tobě?

Šlakův pohár (turnaj v kopané - pozn. red.) a večerní zábavu s VSP band pořádá spolek KPDZ (Klub přátel dobré zábavy). Tam su předseda. Pak dělám dvě akce já. Dělám to úplně sám. Samozřejmě mi kámoši pomůžou. Obec je v pohodě. Neplatím žádný nájem, elektriku, atd.


Moc rád vidím, že obec Kelčany takto podporuje kulturu. Jak jsi spokojený s návštěvností tvých akcí?

No, mohlo by to být lepší. Vlastně až letos došlo přes 250 lidí. To určitě nejvíc natáhl Dodo.


Ptám se hlavně proto, že vidím, že lidí chodí celkově méně, než chodilo kdysi. Ty jsi jeden z mála pořadatelů, který to ještě nezabalil. Co tě motivuje k tomu, abys dál pořádal akce?

No aby se aspoň něco dělo v Kelčanech. Baví mě to a hlavně kvůli muzice.


Máš nějakou vysněnou kapelu, kterou bys chtěl do Kelčan pozvat?

Asi Traktor. Ještě nevím kolik berou, ale ty bych tam opravdu chtěl. Na hovno je, že su závislý na počasí. I když to jde řešit párty stanama, ale když bude škaredě, tak nedojdou lidi aj tak. 


Já ti moc děkuju za rozhovor a přeju ti, aby ti to s těma Traktorama vyšlo!Tak a teď se pojďme podívat, na co se můžeme těšit v sobotu!

Festival zahájí zlínská kapela CraZze se svým rock'n'rollem poamericku. Tato kapela se mimo jiné objeví 7. února 2020 po boku kapel Turbo a Nazareth na zimním stadionu v Ústí nad Labem, tak si ji teď v Kelčanech rozhodně nenechte ujít. Následovat bude kapela ExArgema 1982-89, při které zavzpomínáte na "starou dobrou Argemu" a zazpíváte si s ní všechny jejich tehdejší hity. Další v pořadí bude našlapaná kapela Elbereth, tentokrát u mikrofonu s Milošem Hořínkem. A celou akci, stejně jako posledně, zakončí oblíbení Bigbity Rock. Tááák, program už znáte, občerstvení bude určitě dost. Kéž by člověk uměl poručit počasí. Zbývá držet palce, ať počasí vyjde a sejdeme se tam v co největším počtu.


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek