Ústřední legenda českého metalu – CITRON, po několikaleté pauze, potěšila své fanoušky. Do regálů totiž vyslala svou novou desku. Tentokrát s příhodným názvem Rebelie Rebelů.

Na přípravě alba začal pracovat kapelník Radim Pařízek, od úmrtí zpěváka Stanislava Hranického, před třemi lety. Hlavní realizační impuls se dostavil ale až v rámci osvěžení sestavy kapely, která se odehrála na konci léta minulého roku.  Na celkovém výsledku se podepsali: frontman kapely Radim Pařízek, kultovní zpěvák Ladislav Křížek, přispěli ale i producenti desky Djordje Erič, Roland Grapow (ex-Masterplan), nebo baskytarista Jiří Rain a kytarista Pavel Hanus, stejně jako Radim Pařízek jr.

Pokud se ptáte, proč zrovna Rebelie Rebelů? Nová deska koresponduje s Radimovým celoživotním přístupem. Odporem k přežitému, často obvyklému, láskou k bigbítu, revoltě a hledání nových cest.

Album je věnováno všem lidem, kteří nejsou ochotní jít slepě jako stádo s klapkami na očích a zacpanýma ušima, bez vědomí kam směřují. Všem těm, kteří se vymykají často nesmyslným zvyklostem a společenským normám. Ústředním poselstvím nové desky je již několikrát zmiňované rebelství. Deska se skládá ze 13 nových písní, z peraRadima Pařízka a Ladislava Křížka. Jednou písní přispěl i Djordje Erič. Songy s názvy Intro - Radgost, Rebelie Rebelů, Kain a Ábel, Jednou, Písně ztracených, V řetězech spoutaní, C´ mon, Na křídlech andělů, Hodina dvanáctá, Schoulená, KarmaGetOn, Má zpověď, Supi se slétají, svým aranžmá i zvukem působí soudobě. Na své si přijdou ale i fanoušci rockových klasik. Rozhodující drive všem skladbám nesporně dodal Roland Grapow, který na míchání písní po celou dobu aktivně spolupracoval.Všichni, kdo si CD zakoupí se mohou také těšit na překvapení ve formě dárku od L. Křížka a Tanji. Konkrétně ve formě duetu k písni Schoulená. Novému CD předcházely dvě úspěšné EP Rebelie Rebelů Vol. 1 a Vol. 2. Na vydání desky volně navazuje aktuální halové turné Souboj Rebelů, které již oslavilo první úspěchy u fanoušků ve Velkém Meziříčí i Děčíně, svou naplněnou kapacitou. 3.12. turné pokračuje v Plzni a 6.12. v Praze.

10.12. se Citron s fanoušky potká v Brně, 15.12. v Ostravě a 17.12. uzavře turné koncertem ve Zlíně. Na halovém turné hostují největší rebelové české metalové scény – Aleš Brichta, který zpívá hity Arakain. Miloš Dodo Doležal se songy Vitacitu, nebo J.A. Kronek s hity Kernu!

Desku Rebelie Rebelů je možné zakoupit ve všech dobrých kamenných prodejnách a na koncertech. Nebo přímo v e-shopu kapely na webových stránkách citron-group.cz, za 299 Kč. Lahůdkou pro všechny fanoušky je zajisté inová mobilní aplikace kapely, kterou si mohou stahovat přes rozcestníky AppStore a Google Play, do svých mobilních telefonů. A být mít tak neustálé povědomí o aktuálním dění v kapele a všech novinkách.

CD REBELIE REBELŮ
Ladislav Křížek - zpěv
Radim Pařízek - bicí, leader
Djordje Erič - kytara
Pavel Hanus - kytara, zpěv
Jiří Rain - baskytara, zpěv
Tanja - zpěv
Speciální hosté: Roland Grapow, Pop Academy, Petr Skala, Radim Pařízek jr.
Hudba: Radim Pařízek, Ladislav Křížek, Djordje Erič
Text: Radim Pařízek, Ladislav Křížek
Nahráno v Citron studiu 2015 - 2016
Vydáno v r. 2016, Supraphon

Seznam skladeb:
Intro - Radgost
Rebelie Rebelů
Kain a Ábel
Jednou
Píseň ztracených
V řetězech spoutaní
C´mon
Na křídlech andělů
Hodina dvanáctá
Schoulená
KarmaGetOn
Má zpověď
Supi se slétají

Bonus:
Schoulená

https://www.youtube.com/watch?v=gYQTPgfFFLQ
https://www.youtube.com/watch?v=tUUgt9SvYoU
https://www.youtube.com/watch?v=Ekfuk4lgydc

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek