Pro mnohé kontraverzní hudebník, pro jiné snílek, který žije úplně mimo realitu. Řeč je o zpěvákovi Radimu Kadlecovi, mnohým známém jako Kakafón.
Bigbítoví harcovníci ho mají v živé paměti hlavně z kapely Halogen a jeho následných sólových projektů, během níž se zarytě držel hesla: Raději šokovat, než zapadat prachem! (Důkazem je devět let stará fotografie makety jeviště) Před mikrofon také stál v kapelách Proxima, Giggi 21 nebo Argema.
Před šesti lety opustil Česko a rozhodl se dělat muziku v zemi helvétského kříže. "Švýcarsko miluji, ani jsem o tom nevěděl, tak jako chlap může milovat ženu," říká Kadlec.
S kapela, která má nést jeho umělecké jméno - Markýz de Sade prý hrává po celé západní Evropě (Německo, Itálie, Rakousko, Španělsko) a vydala dvě alba (Provocatione Freedom, 2005 a  La Coste, 2007). Čistě náhodou se nedají nikdy sehnat, nikde objednat. Mezi největší úspěchy Kadlec řadí vysněné předskakovaní Thin Lizzy v Basileji a osmidenní turné po USA (Las Vegas a San Diego) na podzim roku 2006!!!
Kapelu Markýz de Sade prý tvoří Čech, Francouz, Němec a dva Švýcaři. Mají hrát hard rock s prvky dalších odnoží melodického metalu.
"Děkuji za materiál kytarostovi René Hylkovi, hrajeme ho," vzkazuje Kadlec, který po půldruhém měsící odjíždí zpět do Švajcu. Tady si, tento rodák z Kudlovic, zažádal o švýcarské občanství, a podle zákonů, se do čtyř let dočká. "Na lepší si zvykneš daleko lépe, než obráceně...," dodá závěrem.
Sebejistý moravský Markýz de Sade jezdí do rodné země pouze za rodiči. Nabídku společného vystoupení s kapelou Halogen, která měla být jako náplast za absenci letních oslavách 20. výročí, totiž kapela odmítla.Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek