Dlouhých devět let trvalo, než se původně havířovští MORAVIUS rozhodli navázat na svůj výborný debut King's Grave z roku 2007. Čekání fanoušků je ale u konce a už 25. listopadu se mohou všichni příznivci kvalitního power/speed metalu vydat do ostravského klubu Barrák, kde bude novinka s názvem Hope In Us slavnostně pokřtěna. Návštěvníci koncertu budou mít zároveň první možnost si nové album na místě zakoupit. Oficiálně pak nová deska vychází 1. prosince.

Na dlouhých sedm let se Moravius zcela odmlčeli, aby o sobě dali opět vědět loni, kdy původní dva členové – zpěvák Dalibor Halamíček a kytarista Petr Štrauch – začali snovat plány na znovuobnovení této slibně vypadající metalové party. Začaly se psát nové songy, které byly představeny už loni v září během comebackového koncertu v Havířově. Od té doby sice neuběhlo příliš času, přesto se comebacková sestava do dneška razantně změnila. Kromě všech nových členů odešel i kytarista Petr Štrauch, který se začal naplno věnovat především své domovské formaci Solar System. Nový materiál byl ale z větší části hotov, takže po doplnění kapely o nové členy se Dalibor Halamíček a spol. vrhají do finální fáze přípravy nového alba Hope In Us, kde kromě dnes už hostujícího Petra Štraucha zaslechneme například i Tima Tolkkiho (ex-Stratovarius). Podle ukázek je opravdu nač se těšit, proto se těšte i vy – v Ostravě, 25. listopadu 2016!

Původně se měl toho slavnostního večer zúčastnit v roli hosta i současný člen Sabaton kytarista TOMMY 'REINXEED' JOHANSSON, kterého mohou fanoušci znát i z jeho vlastní formace ReinXeed a dále pak skupin Golden Resurrection nebo Charlie Shred, kde se pro změnu představuje v roli bubeníka. V souvislosti s aktuálními povinnostmi v Sabaton (skupina bude točit nový videoklip) musel Tommy na poslední chvíli svou účast zrušit. Nicméně náhradu se podařilo velice rychle zajistit. Pořádnou porci příjemných hardrockových melodií do publika přijedou nalít karvinští INGOTT. Ti se po dlouhé hibernaci probudili k životu a letos vydali velice povedený počin s názvem Charon.

Dalším hostem pak budou havířovští SOLAR SYSTEM. Už šest let existující formace tvořená bývalými členy kapel Hector, Hypnotic Scenery, Exorsus, Ill Crow a samozřejmě Moravius. V loňském roce představili svůj výborný debut Atlantis, který připomenou i ostravským fans. Kromě jiného to ovšem znamená, že se na pódiu objeví i kytarista Petr Štrauch, a jestli si střihne i pár kousků přímo s Moravius, o tom se přijďte přesvědčit na vlastní oči!

Koncert spojený se křtem nového alba Hope In Us vypukne v 19.00 a vstupné bude činit 150 Kč na místě. Vstupenky je možné zakoupit i v předprodeji (100 Kč), a to v Hudebním bazaru u Brauna (přímo v místě klubu) nebo v tetovacím salonu Iwet Tattoo.

Související odkazy:
www.facebook.com/Moraviuspowermetal
www.facebook.com/events/261280937595555


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek