Příští středu 14. 9. se mohou všichni příznivci klasické heavymetalové scény těšit na vskutku zajímavého hosta z Britských ostrovů. Po loňském výborném koncertu na festivalu Fryyfest se do České republiky, respektive do libereckého Rock Pubu, vrací skupina ABSOLVA, jejíž členy si jistě mnozí pamatují i z doprovodného bandu Blaze Bayleyho.

Přestože skupina existuje relativně nepříliš dlouho, konkrétně tedy od roku 2012, o nějakých hudebních zelenáčích se v žádném případě nedá hovořit. Už v roce 2002 totiž vznikla formace Fury UK, kde se postupně sešli hned tři hráči dnešní sestavy nově vzniklé kapely. Na konto si připsali celkem čtyři řadová alba a v tomto plodném počínání pokračovali i v další hudební etapě pod značkou Absolva, kde vydali další tři řadovky včetně té poslední Never A Good Day To Die a také jedno live CD/DVD. O tom, jak kvalitní to jsou muzikanti, svědčí nejen samotné nahrávky, ale třeba již zmiňované doprovázení Blaze Bayleyho nebo i současné aktivity kytaristy Lukea Appletona v kapele Iced Earth. Kromě něj v současné sestavě najdeme i kytaristu a zpěváka Chrise Appeltona a bubeníka Martina McNeeho (bývalé hráče Fury UK), kteří po Lukeově odchodu do Iced Earth dali dohromady právě skupinu Absolva, a baskytaristu Karla Schramma. Přesně v této sestavě se předloni představili na Fryyfestu po boku Blaze Bayleyho, aby si toto vystoupení loni zopakovali s vlastním repertoárem. I toto představení mělo ze strany publika velice dobré ohlasy, a proto není divu, že se Absolva do libereckého Rock Pubu nesmírně těší. „Jsme velmi rádi, že jsme se mohli loni představit jako headlineři festivalu Fryyfest, organizovaného Honzou Kvapilem. Rádi se proto vracíme i na toto exkluzivní vystoupení. Rock Pub Liberec, uvidíme se tam!“ vzkazuje Chris Appelton. Jako ochutnávku před koncertem si poslechněte, nebo zcela zdarma stáhněte, nový singl Harsh Reality: www.soundcloud.com 

A právě zpěvák Honza Kvapil přijede podpořit tuto akci se svou vlastní kapelou RAIN. Ti na sklonku loňského roku představili novinkové album Labyrint, a svůj rock/metalový crossover do něj vtesaný jistě rádi připomenou i libereckým fans. Ryze domácí liberecké barvy pak budou hájit melodicmetaloví ACT OF GOD, velice zkušená formace, která je na světě již 15 let a toto půlkulaté výročí oslavila svým letošním novým albem Deception Of Freedom.

Takže nezapomeňte – příští středa 14. 9. 2016 od 19.00 hod., liberecký Rock Pub a koncert skupin Absolva (UK), RAiN a Act Of God.

Související odkazy:
www.mwaweb.com/absolva_home.htm
www.bandzone.cz/rain
www.actofgod.eu
www.rock-pub.net
www.facebook.com/events/521246644748400


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek