Jedna z nejslavnějších polských rockových skupin LADY PANK se v letošním roce dožívá úctyhodného věku – 35 let. A právě k tomuto významnému jubileu vyrazili polští rockeři koncem října na turné s názvem 35 lat na scenie, které se již tuto sobotu 5. 11. zastaví i u nás, a to konkrétně v ostravském klubu Garage.

Přestože kapela prošla během let spoustou personálních změn, a dokonce i krátkým ukončením činnosti v 90. letech, u kormidla stále neochvějně stojí zakladatel Jan Borysewicz (kytara, zpěv) a frontman Janusz Panasewicz (zpěv) jako jediní členové původní sestavy z roku 1981. Prakticky už svým prvním albem Lady Pank vydaným v roce 1983 pobláznili nejen celé Polsko, ale s dodnes nesmrtelnými hity jako Mniej niż zero, Wciąż bardziej obcy a Zamki na piasku také mnohé rockové fanoušky tehdejší východní Evropy. Zmiňované hity doslova bouraly všechny hitparády, a tak další desky na sebe nedaly dlouho čekat. Od té doby si na konto připsali celkem 15 řadových alb, 5 živých nahrávek, spoustu kompilací a videoklipů.

Kromě charismatického leadera Janusze Panasewicze a kytaristy Jana Borysewicze se mohou ostravští fans těšit i na Kubu Jabłońského (bicí) a Krzysztofa Kieliszkiewicze (baskytara), které navíc doplní stálí hosté Michał Sitarski (kytara) a Wojtek Olszak (klávesy). To ale nebude zdaleka vše. Kromě tradičních a ověřených hitů totiž přivezou i svou letošní řadovku Miłość i władza. A jak vlastně Lady Pank v dnešní době hrají? Pořád stejně dobře jako kdysi, o čemž se můžete přesvědčit i prostřednictvím aktuálního singlu Miłość, ke kterému byl natočen videoklip. Ten najdete pod odkazem www.youtube.com.

Výroční koncert Lady Pank v Ostravě vypukne v sobotu 5. 11. úderem osmé hodiny večerní. Koncert pořádají Livemusic Agency a Garage Club. Vstupenky v ceně 550 Kč můžete ještě stále zakoupit na stránkách www.woodmanproduction.cz/akce/lady-pank-pl.

Související odkazy:
www.lady-pank.com
www.facebook.com/Lady-Pank-190008074372235
www.livemusic-agency.cz
www.garageclub.cz
www.facebook.com/events/582535821922001


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek