Kapela KUMPÁNI je rock-popová formace hrající pro široké spektrum posluchačů, kteří si jistě přijdou na své, jak při veřejných vystoupeních, tak při narozeninových či svatebních akcích.

Takhle to začalo 2008
Kapela začínala na podzim 2008 v cafe-baru U Veverky, hráli jen tak pro radost. A protože bylo na spadnutí první vystoupení a hraní je moc bavilo, dali si jméno KUMPÁNI.

KUMPÁNI = veselá společnost

Původní složení skupiny: Igor Chižňak (zpěv, kytara), Martina Weverka Peřinková (flétna, zpěv) a David Maceček (basa). Po nějaké době se ke Kumpánům připojil i Jirka Zelí Zelinka (kytara, zpěv), který s Igorem hrával v kapele Povodeň a s Weverkou současně působil v kapele Těžké časy. Posledním členem se stal bubeník Jirka Magdálek.

2009-2010
Kapela Těžké časy se dohodla, že dohraje své nasmlouvané vystoupení a rozloučí se. Všechno jednou končí, ale pro to, aby něco nového mohlo začít.
Bubeník Kumpánů Jirka Magdálek dělá školu v Brně a v podstatě si tam hledá i pracovní uplatnění, tak místo něj za bicí do Kumpánů nastoupil od července 2010 bubeník z Těžkých časů Radek Dvouletý. Autorsky se na tvorbě vlastních skladeb podílí Igor a jinak je repertoár tvořen převzatými písněmi interpretů a kapel např.: Desmod, Kabát, Peha, HRDZA, U2, Fleret, Lucie, Roman Dragoun, Chinaski, Peter Cmorik, Argema a další.

Další změnu přináší rok 2012
V březnu 2012 se kapele Kumpáni opět vystřídala pozice bubeníka. Radek Dvouletý odchází. Po roce hraní s alternativním bubeníkem Davidem Kolajou se dohodli s nástupcem na post bubeníka Bobem Kopečným (kapela FOKUS), který je muzikant s několikaletými zkušenostmi v podobném stylu, kterým se ubírají Kumpáni.

Rok 2013
V květnu 2013 se zavřeli do studia „AN! Sound Studio“, kde pod vedením a za spolupráce Ivo Ledabyla nahráli své první demo CD. Na něm představili mimo dvou vlastních skladeb Prázdný rána a Derniéra i jedenáct coververzí ve svém podání. CD se jmenuje trefně Koktejl, křest proběhl v září 2013 za podpory vystupujících hostů kapely Sory. Kmotrou CD se stala finalistka čtvrté řady Česko-Slovenské SuperStar Alžběta Kolečkářová, která na křtu také vystoupila s vlastními písněmi.

Rok 2015
Na jaře 2015 odchází bubeník Bob Kopečný a na jeho místo nastoupil a mezinárodně kapelu rozšířil slovenský bicmen Igor Beďač (Hoja Ďuňďa, Qeenmania, Bank of Joe, Electric Lady. Host Joe & Jane). Zároveň se kapela rozšířila o klávesové nástroje, jichž se s velkou chutí zhostil Jirka Mucha (Rychtyk).

V současné době pracují na vlastních skladbách, aby další CD představili fanouškům v plné palbě s autorskou tvorbou.

30. 5. Kumpáni hráli u nás ve Bzenci, zde měl také s nimi premiéru Jirka Mucha, tak jsem je trošičku vyzpovídala:

- Chystáte nové CD?
Ano, CD chystáme, zatím nic napevno neslibujeme, ale mělo by vyjít na podzim tohoto roku.

- Kdo vám píše texty a hudbu?
Texty píše Igor Chižňak, Weverka, Jirka Solář a taky Ivoš Ledabyl. Hudbu skládá Igor Chižňak s Ivošem Ledabylem.

- V rádiích jste docela prorazili, chystáte se i mimo jihomoravský region?
Rádi bychom, v úterý, 2.6. bude v deseti rádiích po celé naší republice aktuální rozhovor s námi a taky si můžete poslechnout několik našich pecek. Kde a kdy si můžete naladit daná rádia najdete na našich stránkách kapela-kumpani.cz

- Budete hrát letos na nějakém festivalu?
Letos se na žádný fesťák nechystáme, ale budeme hrát na Slováckém beachovém létě v Uherském Hradišti a mimo to na nemálo veřejných vystoupeních o kterých pravidelně informujeme jak na FB, tak na našich webovkách v sekci akce 2015.

- Používaný aparát?
Martina Weverka Peřinková - zobcová-sopránová flétna Aulos, Symphony sopraninová flétna zobcová Aulos, zpěv, tamburína, vajíčko
Igor „Aidži“ Chižňak - el. kytara Ibanez RGA, El. kytara Dimavery LP-700, kombo Peavey Valveking, efekt Boss-GT10
David „Maca“ Maceček - pětistruna Ibanez SR505 BM, kombo TC Electronic BG250, ekvalizer Hartke VXL, vysílačka AKG WMS40 PRO, struny Elexir Nanoweb Medium 0.045
Igor „Béďo“ Beďač - Bicí CRUSH Acrylic, Double pedál – DC-Drums, činely – Paiste, Sabian, Zildjian, Anatolian. Cowbell – Meinl
Jiří Mucha – Klávesy Yamaha S-30

Vystoupení Kumpánů byl pro mě příjemný zážitek. Energie z nich jen srší, je to milá usměvavá parta, je cítit, že hraní je baví, hrají opravdu dobře a s velkým elánem. Prostě KUMPÁNI, Člověk si krásně odpočine a zapomene na všední realitu. Těším se, až zase někdy jejich vystoupení navštívím..

..Síma

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 11×, průměrné hodnocení: 9.91 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek