Křenovské bigbít 2015


Dne 27.6.2015 proběhl v Křenovicích u Slavkova již VI. ročník open air festivalu Křenovské bigbít, pořádaného týmem lidí z fotbalového klubu SK Křenovice. Z naší, z prvu takové pokusné, akce se pomalu stává pěkná tradice. Festival se zaměřuje na rockovou muziku v níž vždy spíše převažovala bigbítová složka. Prostor ale dostávají také jiné žánry jako např: punkrock, metal či poprock. Snažíme se, aby žánrová pestrost v rámci rocku, byla jedním z charakteristických rysů našeho Bigbítu. V minulosti u nás vystoupili z beatových legend kapely jako jsou Hudba Praha, Michal Pavlíček Trio, Blue Effect, Kern. Z těch modernějších – mladých, talentovaných skupina např: Rybičky 48, Zoči voči, K2, Dolls in the factory aj... Program akce ještě vždy doplní místní kapely a kvalitní revivalový band.
Letošní – ročník byl od těch předchozích výjimečný tím, že hlavní kapela nebyla bigbítová ale metalová a to přímo u nás ta nejslavnější – ARAKAIN. Pro nás pořadatele i pro mnohé fanoušky to byl vrchol Bigbítu jako takového a troufnu si říct i za sebe také splnění jednoho snu. Musím říct, že akce byla letos i pořadatelsky trochu náročnější, postupem času se ale dobře rozjela a v konečném hodnocení byla možná tou TOP akcí z dosavadní historie Křenovskýho bigbítu. Další výjimečnost festivalu spočívala v účasti výborné zahraniční kapely – a to řeckých SoundtrucK a jsem velmi rád že se nám podařilo vystoupení této kapely u nás zorganizovat. Také ostatní kapely (Prague Conpsipracy, K2, The Fireballs, Zylwara Šemora band) byly perfektní a věřím, že se s některými z nich opět na jednom z Bigbítu potkáme. I co se návštěvnosti týče byl letošní fesťák nejúspěšnější – přivítali jsme v našem areálu okolo 700 návštěvníků.
Tento VI. ročník nám pořadatelů dodal chuť v akci dále pokračovat a zároveň spoustu nápadů co do příštích let vylepšit a na čem zapracovat. Co se dramaturgie týče tak v nadcházejícím roce bychom se zase chtěli vrátit k bigbítu a jako headlinera bychom rádi přivedli opět jednu bigbítovou legendu. Jsem rád, že podle ohlasů se akce líbila jak našim fanouškům a návštěvníkům(vždyť děláme to pro Vás J), tak i účinkujícím. Děkuju Vám všem za účast, za zpětnou vazbu i za typy do příštích let a těším se na shledanou příští rock – opět v sobotu 25.6.2016.

Rocku zdar Váš Čaja

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 8.50 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek