Sláva kdysi populární brněnské kapely Kern vyhasíná. Zpěvák a lídr Jaroslav Albert Kronek přiznává, že od loňského července byl s některými členy skupiny na nože.
"Podal jsem kapele půlroční výpověď. Kern prakticky přestal existovat. Deset let jsme byli bez manažera, který by se o nás staral," přiznal čtyřiapadesátiletý muž s bohatou hřívou vlasů.
Před lety na hlavě nosil podobně jako celý Kern trvalou. Více než dvacetkrát před vyprodanými sály zpíval hit Blízko nás. Poslední roky ale byly pro skupinu spíš hubené.
"Nakonec jsme na špatně zajištěných akcích hrávali po půlnoci pro pět ožralých motorkářů," vzpomíná Kronek, který už léta žije ve Střelicích u Brna. Naposledy Kern naživo zahrál při nedávném motokrosu v brněnském Rondu. Oficiální derniéra kapely je prý i přes napjaté vztahy členů kdysi velmi populární skupiny ve vzduchu.

Sedmadvacet let s kapelou lze přirovnat k dlouhému manželství. Rozpad skupiny chce Kronek komentovat bez ublíženosti a výčitek. Po své výpovědi cítil úlevu.
"Když se rozhodujete podle nejlepšího svědomí, není třeba být sentimentální. My navíc komunikovali v poslední době jen po mailu a nedorozumění se vršila," přiznává zpěvák slupiny, která se čtyři roky po profesionalizování vyšvihla až na třetí místo v soutěži Zlatý slavík

Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek