Kapelník Pepa Pavka se v jeden den stal držitelem „slavíka“ a vnučky Nely!
 

 


Osmý prosinec si bude dobře pamatovat kapelník Argemy Pepa Pavka, celá kapela i její příznivci. Uplynulou sobotu totiž moravští hudebníci převzali titul Skokan roku. Pod palbou kamer televize Nova jim v přímém přenosu ze Státní opery v Praze prestižní ocenění předali kolegové z kapely Divokej Bill.K zisku „Klokan roku“ v anketě Český slavík 2007 stačil Argemě v žebříčku popularity skok ze 24. na čtrnácté místo. „Vždycky nám tu cenu někdo vyfoukl. Konečně jsme se dočkali,“ řekl kapelník při poměrně dlouhé děkovačce.Těsně po převzetí Českého slavíka nám kapelník a šťastný dědeček poskytl exkluzivní rozhovor.

Jaké jsou tvoje první pocity?
Samozřejmě skvělé, protože přebírat cenu v Českém slavíkovi před 2,5 milionem televizních diváků je prostě mazec a povede se to jen několika málo vyvoleným.

Co pro Argemu znamená zisk titulu Skokan roku?
Tak je to především závazek do budoucna, ale hlavně ocenění od fanoušků, které moc potěší a celou kapelu skvěle nabudí. A dále je to úžasné ukončení celého letošního roku, kdy jsme slavili 25. výročí kapely novým albem Čas se zbláznil, za které jsme obdrželi Zlatou desku.

Jak se vůbec díváš na anketu Český slavík?
Je to naše nejprestižnější hudební soutěž, kde určují pořadí fanoušci, což je vlastně to nejdůležitější. Vždyť jenom na publiku záleží, jak je která kapela úspěšná. Myslím si, že dneska je ta anketa i celkem vychytaná v tom směru, že se v ní nedá podvádět, protože každý může poslat jenom jeden hlas. Což si myslím, že je super, protože tím pádem nikdo nemůže výsledky ovlivnit.

Čemu přikládáš tak zvýšený zájem o Argemu?
Nevím. Možná asi úspěchu naší poslední desky, která se těm předchozím maličko vymyká, možná i tomu, že na post zpěváka se vrátil Jarda Filgas.

Jak se ještě projevil návrat Jardy Filgase?
Myslím, že celou Argemu jeho návrat hodně nakopnul, protože on je po muzikantské stránce absolutní profík a na pódiu i ve studiu je to znát.

Rok 2007 je ve znamení oslav. Jak hodláte oslavit zisk sošky slavíka?
Budeme slavit celý večer a možná i déle, tak jak to umí jenom Moraváci.

Proto v Praze zůstáváte až do pondělí (dnes, 10. 12.)?
Ne. V pondělí večer vystupujeme v Hudebním divadle Karlín, na koncertě Hvězdy pod Betlémskou hvězdou, jehož výtěžek jde na Konto bariéry. Budeme zde hrát za doprovodu Symfonického orchestru Státní opery Praha. V pořadu rovněž vystoupí Lucka Bílá, Ewa Farna... a celý pořad bude natáčet Česká televize.

Jak jinak Argema přispívá na charitu?
Kromě některých charitativních akcí podporujeme ještě ústav v Brně na Kociánce.

Blíží se Vánoce. Bude je kapela tradičně trávit na koncertech, nebo i jinak?
Kromě 24. prosince, kdy si každý z nás musí odbýt ježíška doma, budeme neustále na cestách. Takže svátky prožijeme opravdu pracovně. I když hezky, protože budeme rozdávat dárky, v podobě písniček, včetně některých vánočních. A jinak připravujeme DVD, které by mělo vyjít někdy na jaře, a možná, když se to podaří, tak by to mohlo být dvojDVD.


Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek