V červnu 1998 si čtyři kluci řekli, že by založili rockmetalovou kapelu. O pár měsíců později (říjen 1998) vznikla kapela Spirith. Hudební názory vyzrávaly, a tak se jednoho dne stalo, že se kapela rozštěpila na dvě poloviny. Z jedné z nich vznikl DARKEN.

Co si máme představit pod názvem Darken?
Slovo Darken vzniklo tak, že jsme šli jednou po zkoušce na pivo do baru probrat co vlastně budeme hrát a jak se budeme jmenovat. Přímo v tom baru ukradl někdo našemu kytaristovi kabát. Po popíjení pivečka jsme přemýšleli nad tím, kdo ho mohl ukrást a kolega říká: Sakra já jsem nikdy NEKRAD to snad není možný!, a tahle nějak zhruba vznik DARKEN (nekrad pozpátku).


Jak vzpomínáte na své první vystoupení?
Moc dobře. Bylo to totiž v non-stop baru a jako z první společné akce jsme se vrátili za světla. Bylo to asi po třech týdnech zkoušení jako Darken a na rozlučkové akci se skupinou Spirith.


Kde a jak často zkoušíte?
V Oslavanech v dělnickém domě pod jevištěm. Ze začátku jsme zkoušely 2-3x týdně, ale teď už je míň času, tak si většinu písní chystáme doma a pak to sjedem komplet na zkoušce, která už je teď jen jednou týdně.

Kolik kšeftů máte cca. za sebou?
Celkem kole 250, odehrajeme tak 40 akcí ročně.

Kde hrajete nejraději?
Nemůžeme říct, kde hrajeme nejraději. Většinou je to super všude, ale nejčastější místa jsou Oslavany, Dambořice, Žarošice, Kobylí, Karlín, Hovorany... atd.

Jakou muziku posloucháte nejraději? Které kapely vás ovlivňují?
Nedá se říct, že by nás ovlivňovala nějaká skupina. Každý z nás má svůj hudební idol i tu skupinu. Jsou to např. Judas Priest, Iron Maiden, Gamma Ray, Dream Teather, Helloween atd.

...a kterou nemusíte...?
Každý člověk má svůj názor na hudbu. Ať je to tvrdý metal nebo dechovka. Nikdo nikoho by neměl odsuzovat za to, co poslouchá nebo jakou hudbu dělá. My děláme jen to co nás baví a když se to někomu nelíbí, tak ať. Hlavní je, že nás to baví.

Váš repertoár čítá...
Asi tak 55 skladeb.

Co lze nalézt na vašem albu Bylo nás pět a kde ho mohout lidi sehnat?
CD je volně ke stažení na našich stránkách http://www.darkenrock.unas.cz. Najdete na něm hlavně humor ze života, nějaký ty fota z akcí a to co děláme snad všichni nejraději…

Proč jste se rozhodli dát toto album volně ke stažení na internet?
Pro naše fanoušky, pro všechny. Jen ať si je užije každý kdo chce.

A další album?
Už se na něm pracuje, ale jak už jsem řekl, toho času je teď málo, tak to ještě trochu zabere. Mělo by se jmenovat 69-96

Váš kontakt s publikem...
Myslím, že teď budu mluvit za všechny muzikanty, když řeknu, že musí být oboustranný. Když dole pod pódiem nikdo není nebo jen tak přešlapuje zelí, tak se moc dobře nehraje. Nemusí to být vždycky vinnou kapely, že? I když jako první musí začít kapela. Naopak, když dole lidi řádí a zpívají, tak to nabíjí i kapelu, která do toho dává víc energie a udržuje atmosféru, aby všichni zapomněli na své problémy, starosti... a bylo všem fajn.Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek