Konečně přišel víkend. Přežila jsem strastiplný pracovní týden plný bolestných následků z pátku třináctého, poštychovala jsem si rány a hodně věcí dala „do cajku“ … odkrůtila si pracovní sobotu v hokně a zasloužený oddech, kerému se víkend zpravidla rovná, mohl začít.

Sobota byla ve znamení úklidu mé skromné domácnosti. Večer takový ten papučový oddech a ráno hurá do nového dne..neděle.. V Bzenci se konala mikulášská kinder-párty a můj milovaný syn zde vystupoval s pásmem písniček a básniček, tož aj slza dojetí ukápla, ale to zná asi každý rodič.

Po vystoupení jsem navštívila na zkoušce místí kapelu – Husý Kůže, abych Vám tuhle bzeneckou skupinu mohla představit a zpravit Vám něco z jejich historie.

Kluci mě srdečně přivítali, na „seznámenou“ jsme popili kapičku domácí pálenky a „výslech“ započal.

Proč Husý Kůže?
No ta ti naskočí, pokaždé, když začneme hrát. A proč ve slově husý máme tvrdé „Ý“? Protože jsme tvrdí borci.

Povězte mi něco z Vašich počátků, kdy a jak jste vůbec vznikli?
No, zakladatelé jsou Víťa Brief a Roman Zlomek. Roman sice hrával v kapelách už dřív, ale v návalu povinností přestal být čas. Pak si ale s Víťou začli jen tak brnkat pro zábavu, náhodou narazili na Dědka – Radek Přikryl, a pozvolna, nenápadně, v březnu roku 2013 založili kapelu. Poté k nám přišel i sólový kytarista Marek Chmela. V březnu 2015 k nám po rozchodu s „Dědkem“ nastoupil nový bubeník Roman Kocourek.
Zpěvačku má tato kapela krásnou mladou Danielu Vránovou, ta však v současnosti odchází na tu nejkrásnější dovolenou, kterou může žena prožije – na mateřskou a na její místo prozatím nastupuje Hanka Vorálková.

Právě, když jsem na zkoušku přišla kapelu vyzpovídat, oznámil kytarista Marek Chmela, že zde, pro přehršle povinností a pochopitelný nedostatek času, končí. Tím pádem se můj rozhovor vrhl v trachtu za odcházejícího muzikanta. Kluci byli samozřejmě po prvotním šoku sklesí, ale nezlomně a okamžitě plánovali následující budoucnost, no zkrátka tito hoši se jen tak nevzdají a překážky neznají. Vše je pro ně výzva.

Hoši, povězte mi nějaký pikantní zážitek z Vašeho vystoupení..
No, každé naše vystoupení má nějaké pikantnosti o kterých se nebudeme rozepisovat, zahltili by jsme Vám server.

Vaše životní motto?
„Nikdy nepolevit!“

Repertoár:
Lucie Bílá, Gabriela Gunčíková, Rybičky 48, Wanastowi vjecy, Daniel Landa, Hudba Praha, Škwor, Katapult a další..

Používaný aparát:
Mikrofony Shure
Kytara: kombo Peavey, Efekt Pod X3 Live, kytara od mistra Vavruše
Basa: kombo ACX BA 100 – import z USA, basa Ibanez
Bicí: Yamaha

Kapela Husý Kůže je zábavná parta lidí, kteří nemají problém brat věci s nadsázkou, udělat si srandu sami ze sebe. Vystoupení těchto veselých chlapíků Vám můžu po vlastní zkušenosti doporučit. Pro mě jako bigbíťačku je to zajímavá změna s příchutí punku. Prostě se přijďte na kapelu podívat sami, třeba do Bzence na Štěpánskou zábavu.

https://www.facebook.com/Hus%C3%BD-K%C5%AF%C5%BEe-Bzene…/…/…

http://www.husykuzebzenec.estranky.cz/

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 14×, průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek