Pod maskujícím názvem Antony letní párty se odehrála předpremiéra oslav desátých narozenin punk-folklorní kapely Hádramašmátrá. Jak už krycí název akce napověděl, uskutečnila se vedle poutního místa Sv. Antonínku v sobotu 26. července.
V mysliveckém areálu po boku místních recesistů vystoupila pupeční šňůrou spřízněná bigbítová kapela Cerberus a překvapení loňského Antony festu, kapela Chaos in Head.  
"Ústředního kytaristu Čtvrťu máme v Americe, tak hlavní oslavy plánujeme až se vrátí," vysvětlil John Hádrama důvod oslav "nanečisto". Ty se uskutečnily hlavně proto, kdyby se náhodou nevrátil, tak aby vůbec nějaká sláva byla.
Na Antony letní párty si blatnická partička Hádramašmátrá přizvala většinu svých bývalých hudebníků. Jmenovitě kytaristy Čódu, Stenly K., (občasně hrající a prázdninující - Čokapa & Mistra Ozzyáše), bubeníka Petra Koláciu, basistu Wawřoně a zpěvačku Míšu. Společně zahrali a zavzpomínali na všechny tři desky...
Slavnostní událost si žádala slavnostní oděv. Proto hudebníci předpremiérově představili nové kroje z dílny Erikovy mámy Aničky Evjákové. V plné kráse a kompletní je hodlají ukázat až na letošní Besedě u bigbítu v Tasově.
Taková sláva by se neobešla bez druhé domácí kapely - Cerberus. "Kamošíme spolu od začátků a máme společné fanůšky," osvětluje John prapůvod blatnické pupečníkové šňůry. Před čtyřmi lety, když Cerberus slavil dvacetiny, Hádramovy ovečky zahrály několik jejich písniček. To samé Johny neočekával. "Oni sa to nenaučíja," krčí rameny nad zarytými bigbíťáky.

Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek