S prvním jarním sluníčkem se probouzejí i bigbíťáci a s nimi i proslulý josefovský Čaják klasik s Gongem a Reflexy original v Klubu kultury. V sobotu 13. března to od 20.00 obě legendy regionálního bigbítu rozbalí v prostorách velkého sálu. „My vyrazíme na pódium pořádně odpočatí - tři měsíce jsme bigbít nehráli, zkoušeli jsme nové věci, které budeme postupně zařazovat do repertoáru. Na naše fanoušky jsme pořádně natěšení,“ jiskří v očích Evženu Jimu Czopovi, kapelníkovi Reflexů. „Jaro přivítáme smrští decibelů,“ chechtá se gongáč Mira Šmídek, který se svou bandou premiérově odehraje před publikem pecku Jsme všichni v pořádku a cítíme se fajn z posledního cédéčka.
„Nacvičili jsme Stratovarius a jiné divočinky, ale ještě to není podle našeho gusta, tak s tím počkáme na další bigbít v Kostelanech nebo na velikonoční ve Vlčnově. Nové a hlavně staré  pecky taky pořádně propereme na oslavách 35. výročí kapely, které jsou plánovány na léto,“ prozrazuje Jim.
Reflexy original s Gongem se přátelí už dlouhá léta, což dokládají i společné oslavy narozenin a nejrůznější pařbičky. Vždy je o čem povídat... Chlapi i jejich něžné polovičky se za ta léta spřátelili a vzájemně si fandí. Společné akce pak mají skvělou atmosféru a vždycky je to pořádná pařba. Všem fandům jistě zůstala v živé paměti společná oslava gongáckých narozenin. Ani na samostatných bigbítech s nimi rozhodně nuda není. Vždyť pouťovou Modrou si bez starých Reflexů jen těžko může někdo představit, stejně jako korytňanský motobigbít bez Gongu.

Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek