Nejmladší a nejstarší rocková kapela na Slovácku vydávají svá nová alba. Pro kapelu Reach to bude očekávaný debut, legendární Gong své fanoušky oblaží po jedenácti letech! Oba nosiče se na svět poprvé podívají v pátek 20. března během rockového večera ve staroměstské sokolovně, kde budou i pokřtěny. Kromě oslavenců vystoupí kapely Reflexy original a Katapult revival.
Kdo si počká, ten se dočká. A Gongu to platí několikanásobně. Když už se zdálo, že jediným způsobem, jak zjistit opravdu přesný čas, je počkat si na vystoupení Gongu, stal se malý zázrak. Po jedenácti letech  vydává slovácká legenda hudební nosič.
Za všechno může nedávná oslava třicátých narozenin. Její organizátor totiž doslova dokopal zralé hudebníky do nahrávací studia Mirka Junáka, kde byly zaznamenány tři zbrusu nové songy.
A protože nezůstalo pouze u nich, na svět se dere stříbrný kotouček s 12 písničkami a velmi optimistickým názvem Jsme všichni v pořadku a cítíme se fajn. Tuto titulní píseň od Georgie otextoval Mira Šmídek.
Autorem dvou autorských věcí - Chtíč a Akční je Petr Opočenský, stejně tak napsal text k songu Johna Mayalla Přesně v půl. Nechybí narozeninový song, pod kůži se dostávající Večeře a Pochod Prvního oddílu námořní pěchoty na Moravě. Zbylé písničky jsou návštěvníkům bigbítů dobře známy, neboť jsou léty prověřeny a doposud nezaznamenány. Na desce najdete i jednu instrumentálku od Focus Královský palác.
"Gong se představuje v mnohem syrovější podobě než na první desce," charakterizuje dvouměsíční úsilí Petr Opočenský, a upozorňuje, že vše bude pečlivě zabaleno do výtvarného dílo grafika Mirka Šipoše.
Deska je zajímavá i "nebývalou spotřebou" bubeníků. Kromě kmenového hrobníka a zájezdového závozníka Pavla Habarty se ve studiu objevil i jeho dublér Radovan Mahdal, kterého od narozenin vystřídal Roman Stašek Máčala. Na křtinách se objeví a zahraje kompletní trojice.
Za kmotra cédéčka půjde podnikatel a motorkář Miroslav Valenta, jehož Nadace Děti-kultura-sport nahrávání a vydání nosiče zaplatila.
Stejně jako Gong, tak i kapela Reach nahrávala v domovské atmosféře studia Mirka Junáka. Kde jinde, vždyt tento kytarista stál u zrodu projektu Reachu, který se rázem změnil v kapelu. Téměř rok, co Reach existuje pracuje na desce se zvláštním názvem Podivuhodná Kalokagathia. "Snažili jsme se o žánrovou pestrost," prozradil zpěvák Jarda Plšek. Výsledkem je čtrnáct autorských skladeb, z toho jedna pomalá a jedna zazpvaná v angličtině. "Původní záměr vyprávět příběh se rozmělnil v poměrně odvážný, až avangartní počin," přiznal Plšek.
Stejně jako Gong, ani Reach čerpal z vlastních zásob, takže k nahrvání si nepozval žádné známé, ani neznamé hudebníky. Jisté partnerství obou kapel vyústí u křtu CD Reach. Kmotrem se stane hudebník Petr Opočenský.
I když staroměstská sokolovna, po novu Společenské a kulturní centrum, nedovolí kapele Reach uskuteční ohňovou show (tu si kapela nechá na letní vystoupení), nečekejte, že hudebníci přijdu, odehrají a odejdou. Podle zatím nepotvrzených informací ze zákulisí by pódium měly lemovat motocykly a zpěvák Jarda Plšek na pódium doslova přiletí. Detaily show jsou zahaleny rouškou tajemnství. Určitě se bude na co dívat!
Stačí, když v pátek 20. března, už od 19.00 přijdete do Starého Města. Na místě budou poprvé v prodeji nová CD, kousek za 150 Kč, kdo si koupí obě, zaplatí je dvě stovky.

Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek