Dominik Kopečný - tento mladý talent z Vlčkové nedaleko Zlína hraje na kytaru, klavír, ale především na bicí. Je firemním hráčem značek Pearl (bicí soupravy) a Pell Wood (paličky).  Můžete si ho pamatovat např. ze čtyřletého působení v kapele Neutral. Dominik má však za sebou mnohem víc, viz. jeho oficiální webová prezentace. Troufám si říct, že ještě mnohem víc toho má před sebou. Na to, co chystá v blízké budoucnosti už teď známe odpověď!

V jaké fázi je příprava tvého nového videoklipu?

Zatím dolaďuji detaily skladby a brzo se chystám nahrávat bicí. Poté budu vyhledávat správnou lokalitu pro klip. Skladba se bude jmenovat Gravity a složil jsem ji k příležitosti mého absolventského koncertu na konzervatoři.

Hudbu skládáš úplně sám?

Ano, hudbu skládám úplně sám a nahrávám u sebe ve studiu.

Takže máš vlastní nahrávací studio? Pověz nám o něm víc.

Ano, nahrávací studio se nachází kousek od Zlína a funguje a stojí asi rok a půl. Studio mi pomohl vybudovat můj otec, který taky hraje na bicí. Funguje pro mě i jako zkušebna a zároveň si tam nahrávám své skladby. Jezdí ke mě nahrávat i různí muzikanti a hudební seskupení. 

Aktuálně hraješ ve více kapelách. Které to jsou? Co je u nich nového? A především kdy, kde a s kterou z nich tě můžeme vidět na pódiu?

Hraji hlavně v kapele Voxel, to je má priorita. Chystáme teď nové CD, na kterém se můžou podílet i ostatní lidé. Ti si můžou na startovac.cz vybrat různé ceny, díky kterým nám pomůžou dát CD dohromady. Pokud vše dobře dopadne, tak CD vyjde v listopadu 2019. Chystáme taky nový singl, který by měl vyjít během října. Dále hraji ještě v kapele Street69, se kterou ale jezdím už jen část koncertů, kvůli vytížení u Voxela. Pojede se společné turné s Rybičkama a ještě nevím kolik koncertů odehraju kvůli podzimnímu turné s Voxelem. Dále jsem hrál příležitostně i u různých klasických hudebních seskupení jako Filharmonie Bohuslava Martinů nebo Český národní symfonický orchestr, se kterým jsem jel například do Dánska. Nebo příležitostné a pro mě čestné hraní bylo s panem Vašo Patejdlem z Elánu.

Díky za tvůj čas!Dominikův první bubenický videoklip

Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek