Před Vánocemi vydala kapela Darkil nové album s názvem Srdce v okovech, které ještě před koncem roku pokřtila v kulturním středisku Bůrovce v Topolné. Za kmotry mladým hudebníkům (věkový průměr je šestnáct let) šla ostřílená Argema.
Druhé album za dva roky existence, to znamená, že kapela Darkil opravdu šlape. Měsíc po loňském debutu Mezi nebem a zemí, u jehož kolébky stál kudlovický Halogen, se kapela rozrostla. Vedle zakládajících členek Zuzany Kříčkové (zpěv, klávesy) a Katky Gregorové (zpěv, kytara) z Halenkovic a mladého, talentovaného bubeníka Daniela Čevely z Babic rockovou formaci Darkil doplnili dva nadějní muzikanti a kamarádi z Pohořelic - baskytarista Lukáš Mizera a kytarista Pavel Hořák.

V tomto složení mladí rockeři hrají přes rok a v něm se také odebrali do hradišťského Sound Art studia Dana Škráška, kde od srpna do listopadu pracovali na desce Srdce v okovech. Najdete na ní deset autorských skladeb v melody-metalovém stylu, které ze dvou třetin napsal a otextoval dvorní skladatel Roman Hajduch ze Spytihněvi, zbytek je dílem členů kapely. Jako host si v písni Vládce hromů zazpíval Skokan roku Jarek Filgas z Argemy, pod jejichž křídly se mladá kapela doslova nesla po celý loňský rok.
Rocková oslava Darkilu se uskutečnila 30. prosince 2008 v Topolné. Po desáté hodině pocákali argemáci hudební nosič šampaňským. Za vstupenky z této akce budete mít volný vstup na další vystoupení, které se uskuteční 23. ledna v hradišťském klubu Hvězda.

Fotografie z křtu najdete na stránkách http://darkil.ic.czOhodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek