Skokanem roku je Jarek Filgas, zpěvák hradišťské skupiny Argema. Jako první ocenění v anketě Český slavík převzal na jevišti Státní opery v Praze z rukou "sběratele" těchto ocenění Karla Gotta.
"Loni jsme byli skokani, letos jsme poskočili na devátou příčku, a já jako sólista, jsem zopakoval loňský úspěch kapely. Vypadá to, že se něco děje. Není nic hezčího, než když to funguje," děkoval v přímém přenosu Jarek Filgas, rodák z valašského Prlova, který momentálně žije střídavě v Praze a Uherském Hradišti. Díky hlasům příznivců "skočil" z 58. místa na devatenácté!

Rok 2008, ve kterém Argema slaví 25. narozeniny, je pro ni jedním z nejúspěšnějších. Kapela vydala speciální třícédéčkovou narozeninovou edicia historicky první živé DVD a CD, které se během dvou týdnů stalo zlatými, návštěvnost jejich vystoupení výrazně vzrostla, jméno Argemy nese parfém a spodní prádlo, a ve Slavíkovi skončila na devátém místě!

Jak moc jste druhého Slavíka oslavili?
My slavíme všechno naplno. Takže skvělá párty v hotelu Ambasador, hned po vyhlašování, se protáhla až do ranních hodin.

Jaký to byl pocit přebírat cenu z rukou nejúspěšnějšího slavíka Karla Gotta?
Samozřejmě skvělý. Co by jsi chtěl víc, než dostávat cenu od našeho nejpopulárnějšího zpěváka. A hlavně, výborný pocit byl, že jsme s kapelou opět ve Slavíkovi zabodovali.

Po roce si opět přebíral titul Skokan roku. Kde toho nejvíc naskáčeš?
No to asi na podiu. Ale nejsem na to sám. My jsme celkem živá kapela a živé hraní nás moc baví. Takže myslím si, že stojí za to si Argemu nejen poslechnout z CD, ale i shlédnout při vystoupení.

Kam tohle ocenění řadíš a kam si ho vystavíš?
Tak určitě mezi mé zatím největší úspěchy,a budu doufat,že ještě nějaké další příjdou. Budeme na tom s kapelou samozřejmě makat dál. Všechny moje cenné trofeje mám vystavené doma a Skokana mezi ně určitě rád zařadím.

Ukážete ho někde i svým fanouškům třeba na vystoupeních?
Jelikož je Skokan ze skla, bylo by to hodně obtížné, udržet jej v neporušeném stavu. Takže pouze jej vystavím na www stránkách Argemy.

Co Argemě přineslo toto ocenění?
Určitě zvýšení prestiže, ale hlavně radost, z toho, že celoroční práce nebyla zbytečná, ba právě naopak, že Argema stoupá opět nahoru. To nás ale taky zavazuje k tomu, že i v dalším roce musíme makat ne na 100%, ale ještě více.Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 9.33 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek