BZENECKÁ POUŤ 2015

Jako každý rok se i letos u nás v Bzencu 14. a 15. srpna konala Bzenecká pouť. V pátek jsem si pro jistotu vzala v hokně dovolenou..noo, přemlouvali mě, ať si dojdu nějaků tů hodinu odkrůtit, bo je práce, že nevíme kudy kam.. Byla jsem však vyjímečně tvrdá a nešla jsem.

Odpoledne mě moje bzenecká banda vytáhla do města, podívat se, co je na pouti nového.. moc práce to nedalo, furt ty stejné stánky..tretky, cetky, Vietnamci, pivo, jídlo, všeho přehršle.., stejné kolotoče.. Ale tak to k pouti patří. Nu což, pokoštovali jsme místní speciality..já se už nějaký ten pátek těšila, až si přecpu břicho nějakým výborným kusem masa a dám si sladkou tečku – francouzskou palačinku.., tak jsem šla po tem. No pak byla žízeň, piva tu byla různá, včetně bzeneckého výrobce Patáka, takže jsme měli krásný výběr. Usadili jsme se na náměstí, na místě, kde už leta letoucí sedáváme. Tu jsme vydrželi sedět, pozorovat ruch kolem a klábosit až dlouho do noci. Tradičně jsme dali dvě jízdy na lodi a pak už hurá do zámku.

V pátek tu hrála skupina From our Hands..tu jsem nestihla. Dále pak hrála kapela Metalinda a zábavu zakončila bzenecká skupina Fair Play.

Zapařili jsme dostatečně, všechna vystoupení byla super, lidi se bavili, atmosféra příjemná.

V sobotu jsem vzala útokem kolotoče s mým synem. Odpoledne se městem prohnal historický průvod, podívaná to byla hezká, všude samá šlechta, pážata, rytíři, králové, markytánky, vojáci, ..hezký průvod. Bzenec letos slaví 1000 let založení, takže se pořadatelé činili. Večer opět do zámku.

Hráli tu Petr Bende a Band a Generace. Zábava se opět povedla, vyblbli jsme se všichni dokonale.

..jen ..o poplatku za WC na zábavě se tu rači rozepisovat nebudu..

No a příští rok sa zasejc těším na úžasnů francouzsků palačinku na Bzenecké pouti..

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.886889711380055.1073741862.799824200086607&type=3


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 13×, průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek