Šestnáctý ročník festivalu Beseda u Bigbítu v Tasově u Veselí n./Mor. se koná už tento víkend. Programu dominuje brilantní francouzský trumpetista Erik Truffaz a jeho kvartet, maďarské skupiny Erik Sumo Band se zpěvačkou Erzsi Kiss a Másfél a rakouští Tres Hombres. Z českých zástupců vybíráme Vypsanou fiXu, Midi Lidi, Insanii, Dark Gamballe, Endless, Landmine Spring, Nil, Liveevil, [che], Jindru Holubce, Furré, Zloděje uší, Like She, Michala Mariánka nebo Dva. Na 2 scénách festivalu se představí celkem 51 kapel z 5 zemí.

S ohledem na základní poslání Besedy, podporu československé vzájemnosti, se v Tasově kromě slovenské čajovny setkáte s řadou zajímavých souborů ze Slovenska, namátkou vystoupí Chiki liki tu-a, Lavagance, Longital, David Kollar Band, Ska2Tonics a Živé kvety. Prostor ale tradičně dostanou také regionální kapely ze Slovácka, kterých se na festivalu představí celkem jedenáct, např. Anitokok, Chaos in Head, Bessar Unggas, Kloaka 69 a další.
Stanování v areálu Topolového hájku je zdarma, pro čistotné pořadatelé nachystali sprchy, nově bude zřízen také dětský koutek pro bigbítové rodiče (skákací hrad, horolezecká stěna, igráčkovské postavičky do kapsičky) a v sobotu bude v provozu také malá projekční scéna, kde se budou pouštět dokumentární filmy. Do Tasova můžete přicestovat vlakem z Veselí n./Mor. do Lipova a pak 27 minut pěšky nebo autobusem přímo do Tasova.
Šestnáctá Beseda u Bigbítu se koná 1. a 2. srpna 2008 a začíná v pátek přesně v 16:30 hodin. Každý návštěvník si tam najde to své a v rámci doprovodného programu může zabrousit také na divadlo, autorské čtení nebo si zasoutěžit o tasovské bobříky (abstinence, výmluvnosti, pomalosti a netečnosti). Festivalem provádí inventář Laďa Čumba a dívčí duo Čokovoko a více informací získáte na internetových stránkách festivalu: www.zebrinak.org.

Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek