Koncertní turné k příležitosti třicátého výročí vzájemné spolupráce zpěvačky Lucie Bílé a kapely Arakain je bezpochyby jedinečnou hudební událostí letošního roku a tak vás asi nepřekvapí, že na jejich koncert v Březolupech dorazili všichni, kteří se počítají mezi fanoušky těchto výjimečných legend tuzemské scény. Pokud jste v neděli večer u toho chyběli, máte rozhodně čeho litovat! Koncert byl opravdu velký nářez rockové muziky!

Jako první zahrála ostravská metalová kapela Absolut Deafers, která s Arakainem nejede poprvé.
Po krátké přestávce spadla černá látka zakrývající aparaturu, scénu a obří projekční plátno Arakainu a ten rozjel hudební mejdan skladbou Malá a ztracená z poslední desky Adrenalinum a v následujících osmi skladbách se zpěvák Honza Toužimský prošel repertoárem od Forresta Gumpa až po Adrenalin. Pak zazněly úvodní rify skladby Metalomanie a na scénu přišla Lucie Bílá s vyčesaným čírem a oblečená jako rocková diva, následující čas pak patřil jen jí a skladbám jako Satanica či Ztráty a nálezy. Právě po této skladbě se na scénu vrátil Honza Toužimský a přišel čas rockových duetů – Nikdy se nevzdávej, speciálně pro toto turné napsaná písnička Ty a já, Tygřice od australských AC/DC, hymna všech tuzemských mániček, Alešem Brichtou otextovaná, Lady In Black od kapely Uriah Heep jako Slečna Závist. To už ale koncert spěl ke svému vrcholu, Zimní královna a Apage Satanas coby přídavky a pak už definitivní konec.

Sportovní hala byla narvaná k prasknutí. Ti z vás, kteří dorazili na koncert Lucie Bílé a kapely Arakain si podobný pohled nejen dopřáli, ale hlavně vyzkoušeli na vlastní kůži. Právě jejich zásluhou panovala po celé tři a půl hodiny jedním slovem elektrizující atmosféra. Oslava třicetileté spolupráce hudebních ikon se jednoduše povedla. Záplava věrných příznivců, kteří své idoly podporují mnohdy už od prvopočátků jejich vzájemné spolupráce, toho byla nejlepším důkazem.

Galerie


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: 10×, průměrné hodnocení: 9.90 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek