Freestyle, tak se jmenuje letošní novinka heavymetalové formace AHARD, která vyšla letos v létě a byla slavnostně pokřtěna na festivalu Rocktherapy v orlovském letním kině. Nyní ovšem nadešel ‘čas‘ si tuto nahrávku připomenout, a to přímo zbrusu novým videoklipem natočeným ke skladbě Čas.

Čas – relativní pojem či fyzikální veličina, kterou nelze uchopit. Můžeme jen vnímat, jak plyne kolem nás v okamžicích či věčnosti, můžeme jej změřit, nikoliv však ovládnout, nebo dokonce zastavit. Můžeme jej zpětně zhodnotit či s nadějí hledět do budoucna, ale nikdy nezměníme jeho běh. Čas, to je věčné téma k zamyšlení a už od pradávna nabízí nepřeberné množství inspirací v umělecké sféře. A ani samotní Ahard se tomuto tématu na novém albu Freestyle nevyhnuli a skladbu s příznačným názvem Čas se rozhodli obohatit i o filmový obraz, ve kterém se symboly času samozřejmě také objevují.

Už samotné prostředí (zvonice a podkroví kostela), kde se klip natáčel, je synonymem něčeho, co provází lidstvo po celou historii. I proto se v některých záběrech objeví i mnich jakožto symbol odvěké víry v božstva a věčnosti. Pohled na čas budoucí pak představuje postava věštkyně a pro někoho krutou současnost pak zestárnutí samotného zpěváka Honzy Bernátka. Takový je prostě čas – mnohdy krutý, jindy přívětivý, ale pro všechny stejný... O zpěvákovu proměnu se postarala mladá vizážistka Anet Štěrbová. Velký dík ovšem patří panu Mgr. Vladislavovi Szkanderovi, který skupině podal ochotně pomocnou ruku v podobě poskytnutí prostor i zázemí kostela Slezské církve evangelické augsburského vyznání v Orlové. Jak je z tohoto kroku patrné, tvrdá metalová muzika a náboženství nemusejí rozhodně stát na různých stranách barikád, jak tomu bývá občas zvykem.

Během natáčení tak panovala na place i v zákulisí vskutku příjemná atmosféra, což může ostatně potvrdit i redakce internetového magazínu RockShock, která se na samotné realizaci a produkci videoklipu Čas aktivně podílela. Na společné dílo skupiny Ahard a RockShocku se můžete podívat prostřednictvím odkazu www.youtube.com.

Související odkazy:
www.ahard.cz
www.facebook.com/www.ahard.cz


Ohodnoťte článek

Článek byl hodnocen: , průměrné hodnocení: 10.00 z 10

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek