Rok 2008 je pro skupinu Halogen narozeninovým. I když se dvěma krátkými přestávkami, hrají kudlovičtí muzikanti společně dlouhých dvacet let. Oslavy vyvrcholí v polovině července rockovou show v domácím prostředí letního areálu TJ.
"Ke Kudlovicím máme od začátku Halogenu pevnou vazbu, jiné místo pro pořádání této akce je vyloučeno," přiznává František Škrabal, kytarista a kapelník. "Myslím, že nějaké další reprízy už by neměly tu správnou atmosféru."
Kvůli této výjimečné akci hodlají hudebníci sáhnout hodně do historie a oprášit pět nebo šest starých písniček."Vzhledem k tomu, že náš věkový průměr nemilosrdně stoupá a u našich fanoušků jen nepatrně, hledáme ve výběru skladeb jakýsi kompromis tak, aby je ocenili i ti mladší fanoušci," poodhaluje výběr Škrabal. Konkrétní prozatím být nechce. "Podoba oslavy se zatím ujasňuje, takže v této chvíli víc neprozradíme," dodává bubeník Robert Jarský.

Nám se však podařilo zjistit, že narozeninová show se také stane místem setkání bývalých členů. Pozvánka poletí do Švýcarska za Radimem Kakafonem Kadlecem, k bývalé vokalistce Ivetě Martinákové, kytaristům Jiřímu Ottovi, Miroslavu Bedáňovi, bubeníkovi Mirku Janoškovi a dalším osmi muzikantům, kteří Halogenem prošli. V prostorech bufetu by se měly objevit historické fotografie z vystoupení, natáčení nebo akcí kapely s fanoušky.
Právě na jejich přání se od nového roku začaly na internetových stránkách kapely (www.halogen.webz.cz) objevovat texty aktuálních i starších písniček. Kapela si také poprvé v historii začala pohrávat s myšlenkou vydat barevné plakáty. Další narozeninovým dárkem by mělo být zveřejnění záznamu živých vystoupení z počátku devadesátých let.

Ohodnoťte článek

prozatím nebylo hodnoceno

Poslechni si

Přihlašte se k odběru novinek